"Nowy wspaniały świat" wszechobecnej inwigilacji

"Nowy wspaniały świat" wszechobecnej inwigilacji
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

25.02.2010 12:30, aktual.: 25.02.2010 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szwedzka firma The Astonishing Tribe opracowała ciekawą aplikację służącą do rozpoznawania twarzy. Przeznaczony na telefony komórkowe Recognizr, po rozpoznaniu twarzy prezentuje informacje o danej osobie zaczerpnięte z serwisów społecznościowych

Aplikacja Recognizr po raz pierwszy została zaprezentowana na tegorocznym kongresie Mobile World Congress. Rozpoznawanie twarzy z jej pomocą jest bardzo proste. Wystarczy skierować wbudowany w telefon aparat na czyjąś twarz, resztą zajmie się Recognizr. Po udanym rozpoznaniu aplikacja wyświetla pochodzące z serwisów społecznościowych dane na temat osoby, której twarz została rozpoznana.

Warunkiem zaprezentowania informacji o kimś, jest posiadanie konta w serwisie Recognizr. Jego założenie jest proste - wystarczy zrobić zdjęcie aparatem umieszczonym w telefonie i skorzystać z Recognizra. Następnie przypisać do swojego profilu informacje dotyczące serwisów społecznościowych. To użytkownik decyduje o ilości i zakresie danych udostępnianych za pośrednictwem Recognizra. Aplikacja wyświetla jedynie informacje, które zostały umieszczone w jej bazie.

Recognizr korzysta z oprogramowania do rozpoznawania twarzy, które jest używane w serwisie Polar Rose - http://www.polarrose.com/, a jego działanie sprowadza się do tworzenia trójwymiarowych modeli kształtu twarzy oraz jej cech charakterystycznych.

Choć pierwotnie program opracowany przez firmę The Astonishing Tribe jest przeznaczony dla systemu Android, to z aplikacji mogą też skorzystać użytkownicy iPhone'a.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)