Nowy sposób walki ze spamem

Nowy sposób walki ze spamem

Nowy sposób walki ze spamem
28.07.2008 14:48, aktualizacja: 29.07.2008 11:07

Cloudmark Inc. uzyskał patent na autorską technologię Global Threat Network, umożliwiającą natychmiastowe rozpoznanie nowych zagrożeń w sieci.

Technologia Global Threat Network jest pierwszym w branży bezpieczeństwa internetowego systemem do wykrywania zagrożeń poprzez współpracę z jego użytkownikami. Aktualnie Global Threat System posiada ponad 60. milionów zaufanych źródeł dostarczających w czasie rzeczywistym informacji na temat zagrożeń przesyłanych przez wiadomości e-mail. Do tej grupy należą, providerzy Internetowi, administratorzy sieci oraz indywidualni użytkownicy programów Cloudmark. System informacji zwrotnych przesyłanych w czasie rzeczywistym pozwala na automatyczne blokowanie spamu, wirusów oraz phishingu już w kilka minut po pierwotnym ataku.

- _ Dzisiejsze szybkie i wyrafinowane ataki łatwo wyprzedzają rozwiązania, która polegają na ręcznej izolacji zagrożeń płynących z sieci _ - uważa Leon Rishniw, wiceprezes ds. technicznych w Cloudmark. -Tylko globalny system automatycznie wykrywający zagrożenia w czasie rzeczywistym może zaoferować dokładność i szybkość reakcji potrzebne do skutecznego zwalczania dzisiejszych zagrożeń.

Obraz
© (fot. IDG)

Dzięki chronionej patentem technologii Global Threat Network monitorowanie zagrożeń nie jest ograniczone do jednej grupy badawczej, jak ma to miejsce w przypadku innych rozwiązań wykrywających zagrożenia, ale rozciąga się na sieć milionów zaufanych źródeł dostarczających informacji 2. godziny na dobę, dostępnych w każdym kraju na całym świecie. Wszystkie informacje są zatwierdzane przez system uwierzytelniania użytkowników oraz sprawdza ich poziom reputacji w globalnej sieci Cloudmark, system ten nie dopuszcza do nadużyć oraz zapewnia najwyższy stopień rzetelności systemu.

- _ Global Threat Network jest pierwszym i największym na świecie systemem wykorzystującym współpracę wielu użytkowników do wykrywania zagrożeń _- twierdzi Rishniw. - Ta opatentowana technologia zapewnia klientom oprogramowania Cloudmark niezrównaną ochronę przed powstającymi zagrożeniami oraz pokazuje zaangażowanie oraz innowacyjność firmy Cloudmark w dziedzinie bezpieczeństwa poczty elektronicznej.

Dystrybutorem rozwiązań Cloudmark na terenie Polski jest firma DAGMA Sp. z o.o. Więcej informacji na temat firmy Cloudmark oraz jej programów można uzyskać na stronie www.dagma.com.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)