Nowy router DSL z portem USB: Netgear DGN2200

Nowy router DSL z portem USB: Netgear DGN2200

Nowy router DSL z portem USB: Netgear DGN2200
14.06.2010 12:25

Na rynku pojawił się router Netgear DGN2200 - od poprzednich modeli różni się tym, że posiada dwie zewnętrzne anteny, wzmacniające sygnał oraz port USB, który pozwala na podłączenie zewnętrznej pamięci masowej.

Router DSL z wbudowanym modemem ADSL2. to propozycja dla wszystkich użytkowników sieci – ze sprzętu można korzystać nawet po zmianie dostawcy Internetu z łącza DSL na zwykłe łącze telefoniczne. Użytecznym rozwiązaniem zastosowanym w nowym routerze DGN2200 jest funkcja ReadySHARE, czyli możliwość podłączenia do routera urządzenia magazynującego dane: zwykłego pendrive’a lub dysku przenośnego. W ten sposób można stworzyć zestaw urządzeń przypominające serwer z plikami. Dane i multimedia znajdujące się na dysku będą wówczas dostępne dla każdego, kto będzie korzystał z dystrybuowanego przez router sygnału.

Obraz
© (fot. Netgear)

DGN220. posiada również szereg funkcji znanych z innych modeli routerów NETGEAR. Push’N’Connect pozwala na uruchomienie dystrybucji sygnału za pomocą jednego przycisku, natomiast dzięki opcji Live Parental Controls możliwa jest filtracja treści pochodzących z Internetu.

Urządzenie dostępne będzie na polskim rynku pod koniec czerwca tego roku, jego cena będzie wynosić 299 zł, natomiast okres gwarancji to 2 lata.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)