Trwa ładowanie...
d2fz6r8

Nowy pojazd wojskowy z polskiej fabryki. Powstanie w Stalowej Woli

Huta Stalowa Wola, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, rozpocznie produkcję nowego pojazdu dla wojska. To efekt współpracy z czeską spółką Tatra Export.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pojazd Ecalibur Army zbudowany na podwoziu Tatry 4×4
Pojazd Ecalibur Army zbudowany na podwoziu Tatry 4×4 (Excalibur Army)
d2fz6r8

Umowa podpisana podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach przewiduje, że strona czeska dostarczy projekt i pełną dokumentację pojazdu 4×4, pozwalające na podjęcie produkcji przez Hutę Stalowa Wola.

Przedstawiciele huty wskazują, że podwozie zostanie zaoferowane polskiemu wojsku w ramach programów, w których uczestniczą przedsiębiorstwa należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Będzie mogło zostać wykorzystane do budowy wozów dowodzenia i innych, wymagających specjalistycznej zabudowy, która wymaga specjalistycznego nośnika 4×4. Jako potencjalnych odbiorców HSW wskazuje jednostki wojsk rakietowych i artylerii.

Moździerz M120 Rak Huta Stalowa Wola
Moździerz M120 Rak (Huta Stalowa Wola)

Polskie systemy artyleryjskie

Podkreśla to prezes HSW, Bartłomiej Zając: – Pozyskanie praw do produkcji pojazdu 4x4 w Polsce znacznie rozszerza nasze możliwości dostarczenia Siłom Zbrojnym RP rozwiązań skrojonych pod ich potrzeby w programach artyleryjskich i nie tylko.

d2fz6r8

Polski koncern specjalizuje się w wytwarzaniu systemów artyleryjskich. Obok haubicy Krab produkuje m.in. wyrzutnię rakiet WR40 Langusta i samobieżny moździerz M120 Rak, a także różnego rodzaju podwozia kołowe i gąsienicowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2fz6r8

Podziel się opinią

Share
d2fz6r8
d2fz6r8
Więcej tematów