Nowy pilot do Tv LG "Magic Remote" rozpoznaje gesty i słowa

Nowy pilot do Tv LG "Magic Remote" rozpoznaje gesty i słowa
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

29.12.2011 10:39, aktual.: 30.12.2011 09:45

Z początkiem 2012 roku LG wprowadzi na rynek nowy pilot do telewizorów Cinema 3D Smart TV - "Magic Remote". Posiada on cztery innowacyjne funkcje umożliwiające m.in. rozpoznawanie głosu oraz gestów użytkownika.

Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą pomiędzy pilotem „Magic Remote” a tradycyjnymi pilotami jest to, że przyciski stanowią tylko jedną z możliwości obsługi telewizora. Dzięki funkcji rozpoznawania mowy, użytkownik może wprowadzać polecenia głosowe, np. kryteria wyszukiwania, co przyspiesza korzystanie z funkcji przeglądania Internetu za pomocą platformy SMART.

Ponadto, pośrodku pilota znajduje się kolisty przełącznik, który umożliwia szybkie przewijanie menu oraz aplikacji w górę i w dół, ułatwiając wybieranie odpowiednich zakładek. Z kolei funkcja wskazywania, umożliwia użytkownikowi, po skierowaniu pilota na ekran, poruszanie wskaźnikiem (kursorem) na ekranie, w celu dokonania wyboru. Pozwala ona także na poruszanie się po całej platformie LG Smart TV, bez potrzeby używania wielu przycisków i klawiszy strzałek. Kolejną nową funkcją jest rozpoznawanie gestów, które są następnie interpretowane jako polecenia. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik może sterować telewizorem Cinema 3. Smart TV poprzez ruchy ramienia lub nadgarstka.

Oprócz wyżej opisanych opcji sterowania, pilot „Magic Remote”. posiada przycisk „3D”, którego naciśnięcie powoduje włączenie konwersji obrazu 2D do postaci trójwymiarowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)