Nowy model w telewizorach Samsung serii 6 - dobre parametry i cena

Nowy model w telewizorach Samsung serii 6 - dobre parametry i cena

Nowy model w telewizorach Samsung serii 6 - dobre parametry i cena
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
01.06.2015 15:32

Samsung wprowadziła do sprzedaży pierwszy model wchodzący w skład serii 6 - JU6400. Seria 6 odznacza się dobrymi parametrami i w miarę przystępną ceną.

Wśród technologii Samsung zastosowanych w modelu JU640. znajdują się takie rozwiązania jak np. Micro Dimming Pro. Technologia ta dba o poziom detali, optymalne poziomi czerni i bieli oraz żywe kolory. Innym ciekawym rozwiązaniem jest Contrast Enhancer. Jej algorytm analizuje poszczególne obszary wyświetlanego obrazu i dla każdego z nich dobiera odpowiedni poziom kontrastu. Kolejną ciekawą funkcją jest Wide Color Enhancer, dzięki której kolory będą jeszcze bardziej intensywne i wyraziste. Sprawne działanie wszystkich technologii optymalizacji obrazu zapewni zastosowany czterordzeniowy procesor.

Samsung JU640. działa w oparciu o nowy system operacyjny TIZEN, szybszy i bardziej przyjazny niż w modelach z 2014 roku. Interfejs użytkownika został ulepszony i jest teraz bardziej intuicyjny. Na dole ekranu pojawiają się aplikacje polecane oraz te, z których najczęściej korzystamy. Jeśli mamy ulubione aplikacje, możemy je przypiąć na dolnej belce na stałe.

W telewizorach z serii JU640. usprawniono też współpracę z urządzeniami mobilnymi. Funkcja Szybkie Połączenie pozwala na błyskawiczne sparownie ze smartfonem lub tabletem i dzielenie się multimediami, takimi jak filmy czy zdjęcia. Dzięki niej szybko i łatwo dokończymy oglądanie filmu ze smartfona na telewizorze lub odwrotnie. Inna nową i godną uwagi funkcjonalnością Smart TV jest Briefing on TV. Po skorzystaniu z niej, nasz telewizor uruchomi się w momencie włączenia się ustawionego na smartfonie budzika. Urządzenie wyświetli wówczas wybrany przez nas kanał telewizyjny oraz przydatne przy rozpoczęciu dnia informacje: godzinę, pogodę oraz wpisy z naszego kalendarza na dany dzień.

JU640. dostępny jest w następujących rozmiarach przekątnej ekranu: 75, 65, 60, 55, 50, 48 oraz 40 cali. Ceny zaczynają się od 3000 zł.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)