Nowy mobilny system operacyjny rodem z Azji?

Nowy mobilny system operacyjny rodem z Azji?

Nowy mobilny system operacyjny rodem z Azji?
Źródło zdjęć: © Telepolis
26.08.2011 12:46

Władze Korei Południowej zastanawiają się nad stworzeniem własnego, mobilnego systemu operacyjnego. Miałoby to zagwarantować państwu mobilną niezależność względem takich gigantów jak Apple czy Google.

Południowokoreański wiceminister ds. nauki, Kim Jae-hong, poinformował, że jego kraj rozważa możliwość rozpoczęcia prac nad własnym mobilnym systemem operacyjnym. Miałby być on przeznaczony zarówno do telefonów, jak i komputerów działających w oparciu o tzw. chmurę.

Prace nad systemem miałyby ruszyć przed końcem 2011 roku, a udział w nich mogłyby wziąć takie firmy jak LG, Samsung, Pantech i inni. System tworzony miałby być w oparciu o licencje open source, co pozwoliłoby zainteresowanym firmom na tworzenie własnych rozwiązań na nim opartych.

Gdyby plan ten został wcielony w życie, to Azja mogłaby uchodzić za małe zagłębie jeśli chodzi o mobilne systemy operacyjne. Wszystko dlatego, że już wcześniej na tamtejszym rynku pojawił się chiński system operacyjny Aliyun. Szerzej o nim pisaliśmy w tej wiadomości.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)