Nowy kompakt Casio Exilim ZR‑200

Nowy kompakt Casio Exilim ZR-200
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.03.2012 11:58, aktual.: 02.03.2012 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy kompakt Casio Exilim ZR-200 wyposażono w funkcję Quick Response, która gwarantuje, że aparat jest błyskawicznie gotowy do użytku.

Nowy model Casio Exilim EX-ZR20. posiada matrycę 16,1 Mpx, która pozwala na fotografowanie w wysokiej rozdzielczości i przy niskim poziomie szumów. Aparat wyposażono w technologię HDR Premium Auto Pro, efekt rozmycia tła czy szybkie zdjęcia seryjne. Producent zapewnia, że EX-ZR200 może być gotowy do robienia zdjęcia w 0,98 sekundy. Aby umożliwić szybkie uchwycenie fotografowanych obiektów, zdjęcia mogą być wykonywane kolejno, w odstępach zaledwie 0,27 sekundy. Co więcej, aparat wyposażony jest w funkcję auto-focus o bardzo wysokiej prędkości.

Dzięki zastosowaniu funkcji Premium Auto Pro, aparat automatycznie wykrywa typowe scenariusze zdjęciowe i automatycznie wybiera najlepsze ustawienia. Poza wykrywaniem twarzy, trybem make-up/landscape, nocnymi scenami oraz tylnym oświetleniem, tryb Auto Premium Pro może aktywować programy Best Shot, takie jak szybkie sceny nocne (z portretem), szybki anty wstrząs i funkcje HDR. Wszystko to gwarantuje, że wszelkie poruszenia czy zdjęcia pod światło są niwelowane do minimum, a szczegóły takie jak twarze ludzi są automatycznie wykrywane, zachowując ich ostrość i ekspozycję. Tryb Auto Premium Pro wybiera się za pomocą funkcyjnego pokrętła.

Sercem EX-ZR20. jest nowy Exilim Engine HS, zapewniający nowe opcje, takie jak funkcja HDR ART lub nagrywanie filmów i robienie zdjęć w tym samym czasie. Istotną funkcją EX-ZR200 jest Wide Shot, która oprócz dostępnego 24-mm szerokokątnego obiektywu daje możliwość ustawienia super szerokiego kąta o parametrach 14 i 18 mm. Pozwala to na fotografowanie szerokich scen, takich jak krajobrazy czy wysokie wieże. Aparat korzystając z funkcji high-speed łączy kilka pojedynczych zdjęć wykonanych w wahadłowym ruchu, tworząc panoramiczny obraz.

EX-ZR20. pozwala nagrywać filmy w Full HD (H.264) w rozdzielczości do 1920x1080 pikseli z 12,5-krotnym zoomem optycznym i dźwiękiem stereo. Co więcej, podczas nagrywania filmów można nadal robić zdjęcia seryjne z funkcją High-Speed przy użyciu opcji Still In Movie. EX-ZR200 posiada również wyjście mini-HDMI i może być połączony do telewizora - pozwala to na oglądanie plików wideo na dużym ekranie. Maksymalna długość nagrywanego filmu wynosi 29 minut.

Jasny wyświetlacz TFT (Super Clear LCD) o przekątnej 3 cali pozwala na oglądanie obrazów pod niemal każdym kątem w rozdzielczości 460x80. pikseli. Istnieje również możliwość wybory jednego z pięciu wbudowanych ustawień, aby dopasować jasność do warunków otoczenia: -1 / 0 / +1 / +2 / Auto.

Oprócz popularnych programów z motywem, EX-ZR20. posiada również funkcję rozmycia tła. Korzystając z technologii szybkich zdjęć seryjnych, tło obrazu jest przetwarzane w taki sposób, aby osiągnąć efekt rozmycia, akcentując konkretny przedmiot na zdjęciu i zmiękczając tło - tak jak w lustrzance.

Cena aparatu Casio Exilim ZR-200 to ok. 1349 zł brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)