Nowy amplituner 7.2: Harman/Kardon AVR171

Nowy amplituner 7.2: Harman/Kardon AVR171

Nowy amplituner 7.2: Harman/Kardon AVR171
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.10.2013 13:11, aktualizacja: 22.10.2013 13:59

Harman/Kardon AVR171 to nowy amplituner 7.2 z 6 wejściami HDMI o łącznej mocy 700 W. AVR 171 generuje 100 wat na kanał, zasilając pełen siedmiokanałowy system dźwiękowy surround w dźwiękiem w paśmie 10Hz - 130kHz.

Wzmacniacze osiągają swą moc dzięki zaawansowanemu, cyfrowemu systemowi zasilania, w którym nie doszukamy się jednak tradycyjnych, ciężkich transformatorów. To pozwoliło też na „odchudzenie”. odbiornika, dzięki czemu zmieścił się on w stosunkowo małej obudowie.

Amplituner może odbierać sygnał audio z każdego przenośnego źródła dźwięku: z urządzeń Apple –. jak komputery, iPad, iPhone i iPod touch – dzięki technologii AirPlay; z tabletów, smartfonów czy laptopów, łączących się bezprzewodowo przez Bluetooth – za pomocą własnej technologii Harman TrueStream. AVR 171 współpracuje też z DLNA 1.5, co umożliwia korzystanie z zasobów w ramach sieci domowej. Dostępny jest także port USB, który pozwala podłączać urządzenia bez potrzeby używania adapterów lub korzystania z łączności bezprzewodowej.

Amplituner wyposażony jest w automatyczny system kalibracji, który pozwala zbudować w pomieszczeniu optymalną scenę muzyczną. HARMAN EzSet/EQ III, przy pomocy dołączonego mikrofonu kalibracyjnego, ustawi poziomy głośności, opóźnienia sygnału poszczególnych głośników oraz equalizer, optymalizujący odbiór dla konkretnego systemu głośników i warunków panujących w pomieszczeniu.

Za jakość generowanych efektów dźwiękowych odpowiadają dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Do urządzenia można także podłączyć aktywne subwoofery. Każde z sześciu wejść HDMI dostarcza jednym przewodem zarówno dźwięk jak i cyfrowe wideo HD o rozdzielczości do 1080p. Natomiast dzięki Mobile High-Definition Link (MHL) można robić w domu użytek z wysokiej jakości treści audio i wideo z kamery, telefonu, tczy tabletu. AVR 17. odbiera też radio internetow dzięki vTunerowi.

Do urządzenia dołączany jest programowalny pilot na podczerwień, który pozwoli sterować również telewizorem i innymi mediami. Odbiornik wyposażono w System Multiroom, dzięki któremu pojedynczy AVR 17. może kontrolować audio w oddzielnych pomieszczeniach. Maksymalny pobór mocy przez urządzenie to 510W.

Cena: 2600 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)