Nowość w aplikacji mBanku. Robienie przelewów będzie znacznie wygodniejsze

Nowość w aplikacji mBanku. Robienie przelewów będzie znacznie wygodniejsze08.11.2018 13:29
Nowość w aplikacji mBanku. Robienie przelewów będzie znacznie wygodniejsze
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Mobilna aplikacja mBanku dostanie nową funkcję. Bardzo przydatną dla tych, którzy nie lubią wstukiwać danych niezbędnych do zrobienia przelewu. Teraz będzie to szybkie i banalnie proste.

Chociaż metod do zrobienia transakcji jest dzisiaj tak wiele, że nietrudno znaleźć wygodny i szybki sposób, to czasami wciąż trzeba wykonać tradycyjny przelew. A to wiąże się z powolnym wpisywaniem danych, z długim numerem konta na czele. Zadanie jest nie tylko uciążliwe, ale czasami i bardzo kosztowne, bo łatwo o pomyłkę. Dlatego mBank postanowił to zmienić.

"W najnowszej wersji aplikacji klienci będą mogli skorzystać z opcji prostego skanowania danych do przelewu" - czytamy na stronie banku.

Robiąc przelew za pomocą aplikacji mobilnej, wystarczy wybrać opcję "zeskanuj". Funkcja pozwala skierować kamerę telefonu na pole z danymi do przelewu, a następnie automatycznie przenosi je do aplikacji.

289744254094703610
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

"Dzięki temu będzie można szybko, prosto i niemal natychmiast zapłacić np. za wycieczkę w przedszkolu czy składkę na urodziny" - opisuje nową funkcję bank.

Co najważniejsze, przenoszony jest nie tylko numer konta, ale też takie dane jak tytuł przelewu czy nazwę odbiorcy. Jeśli więc mamy podane wszystkie szczegóły np. na umowie czy fakturze, już nie trzeba będzie ich ręcznie przepisywać.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy pojawi się nowa wersja aplikacji z tą funkcją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)