Nowość Sparkle z odchylanymi wentylatorami

Nowość Sparkle z odchylanymi wentylatorami

Nowość Sparkle z odchylanymi wentylatorami
Źródło zdjęć: © IDG
28.03.2008 08:30, aktualizacja: 28.03.2008 09:22

Calibre P960 to najnowsza karta graficzna firmy Sparkle. Urządzenie zostało podkręcone w stosunku do referencyjnego rozwiązania i oferuje interesujący system chłodzenia z dwoma odchylanymi wentylatorami.

Nowa karta - Calibre P96. - przeznaczona jest do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę PCI-Express 2.0 x16 ( oczywiście jest też kompatybilna z standardem PCI-Express 1.1 ). Urządzenie to podkręcona wersja GeForce'a 9600 GT dysponująca rdzeniem taktowanym zegarem 700 MHz i komunikującym się szyną o szerokości 256 bitów z 512 MB pamięci DDR3 pracującej z częstotliwością 2000 MHz ( efektywnie ). Sprzęt dzięki temu zabiegowi - jak przekonuje producent - jest o 9,6 procenta wydajniejszy od referencyjnego rozwiązania Nvidii.

Obraz
© (fot. IDG)

Najciekawszy jednak w urządzeniu jest zastosowany system chłodzenia o nazwie Dual Fly Cooling System. Składa się on z dużej aluminiowej podstawy z bezpośrednio stykającym się z rdzeniem miedzianym jądrem oraz trzech ciepłowodów ( dwa z nich oddają ciepło cieniutkim blaszkom ( ich grubość to 0,2 mm ) schładzanym przez wentylatory ).

Co ciekawe, dla efektywniejszego działania wentylatory odchylają do góry ( według danych Sparkle odchylenie o 15 stopni ma powodować obniżenie temperatury GPU oraz pamięci w stosunku do rozwiązania referencyjnego o, odpowiednio, 10 i 1,87 stopnia ). Warto też wspomnieć, że generują one podczas pracy hałas na poziomie 29 dB.

Niestety cena urządzenia nie została podana.

Strona producenta. - http://www.sapphiretech.com/po

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)