Nowe wymagania dla producentów smartfonów z Androidem

Nowe wymagania dla producentów smartfonów z Androidem

Nowe wymagania dla producentów smartfonów z Androidem
Źródło zdjęć: © Internet
30.09.2014 16:44, aktualizacja: 02.10.2014 15:41

Szczegóły umów zawieranych pomiędzy Google a producentami nie są podawane do wiadomości publicznej. Jest to jedna z pilniej strzeżonych tajemnic firmy. Serwis Android Police donosi jednak o kilku zmianach, jakie w ostatnim czasie zostały do nich wprowadzone.

Do sieci wyciekło kilka szczegółów, dotyczących wymagań stawianych producentom urządzeń z Androidem przez Google.

Detale umów zawieranych pomiędzy Google a producentami nie są podawane do wiadomości publicznej - jest to jedna z pilniej strzeżonych tajemnic firmy. Serwis Android Police donosi jednak o kilku zmianach, jakie w ostatnim czasie zostały do nich wprowadzone.

Google dąży do uzyskania możliwie największej kontroli nad systemem i ujednolicenia go na różnych urządzeniach. Teraz internetowy gigant wymaga umieszczenia na ekranie głównym widżetu wyszukiwarki Google i folderu ze swoimi aplikacjami, które mają być ułożone w określonej kolejności. Zwiększono również liczbę preinstalowanych aplikacji, a silnikiem renderujących w aplikacjach wykorzystujących WebView ma być Google WebView Compononent. Domyślnym asystentem głosowym ma być aplikacja Google, a jedynym hasłem aktywującym go ma być zdanie "OK Google". Dodatkowe zapisy w umowach określają również funkcję przycisku Home. Jeśli jest on dotykowy, to przeciągnięcie palcem od niego w stronę ekranu ma uruchamiać Google Now, a w przypadku przycisku sprzętowego, aplikację ma wywoływać jego przytrzymanie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)