Nowe USB posłuży za kabel do monitora

Nowe USB posłuży za kabel do monitora23.09.2014 13:08
Nowe USB posłuży za kabel do monitora
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons

Następna generacja USB oznacza nie tylko koniec problemów z wtyczką wciskaną do góry nogami i znacznie szybszy transfer. Organizacja Video Electronics Standards Association (VESA) poinformowała, że zbliżające się wielkimi krokami USB Type-C pozwoli na przesyłanie sygnałów audio oraz wideo. Dzięki temu będziemy nimi mogli podłączyć do komputera nawet monitor o rozdzielczości 5K.

Będzie to możliwe dzięki rozszerzeniu o nazwie Alternate Mode, umożliwiającym przesyłanie przez łącze sygnałów „nie-USB”. W tym samym czasie będzie możliwy nie tylko transfer danych i energii, ale i sygnału audio oraz wideo. Jak twierdzą eksperci, pozostawia to sporo miejsca dla funkcjonalności „w stylu zbliżonym do ThunderBolt”. Zgodnie z komunikatem prasowym VESA, przekazywanie sygnałów HDMI, DVI i VGA będzie możliwe przy zastosowaniu odpowiednich adapterów. W praktyce oznacza to, że dedykowane kable do monitorów mogą przestać być potrzebne.

Na razie jednak musimy uzbroić się w cierpliwość. Chociaż o USB nowego rodzaju jest głośno już od dłuższego czasu, data wprowadzenia rozwiązania na rynek nie jest jeszcze znana.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)