Nowe urządzenia LG - pralki, pralkosuszarki i suszarki kondensacyjne

Nowe urządzenia LG - pralki, pralkosuszarki i suszarki kondensacyjne

Nowe urządzenia LG - pralki, pralkosuszarki i suszarki kondensacyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
14.06.2013 14:54

LG Electronics Polska wprowadza do sprzedaży nową linię pralek, pralkosuszarek oraz suszarek kondensacyjnych.
Wszystkie nowe modele zostały wyposażone w silniki Inverter Direct Drive, który zmniejszać mają poziom wibracji i hałasu, a do tego wyróżniają się wyższą klasą energetyczną niż poprzedzające je modele. LG dopracowało również design linii - urządzenia posiadają większe panele sterujące, dopasowane kolorystycznie do drzwi i programatora.

Flagowym modelem w ofercie jest urządzenie F1495BDS, którym można sterować przy pomocy dotykowego panelu. Jest to pierwsza pralka parowa LG Big In o pojemności 1. kg i takim samym rozmiarze jak klasyczna pralka. Większy bęben pozwala wyprać rzeczy, które dotąd sprawiały problemy, takie jak pościel, duże koce czy zasłony. Dzięki systemowi 6 Motion bęben wykonuje 6 unikalnych ruchów, zainspirowanych technikami prania ręcznego. Pełny obrót, narzucanie, kołysanie, rolowanie, tryb przemienny i filtracja to tryby pracy bębna, które można dopasować stopnia zabrudzeń i delikatności tkanin. Model F1495BDS posiada oznaczenie A+++ -40%, czyli jest o 40 procent bardziej oszczędny niż pralki spełniające minimalne wymagania klasy energetycznej A+++.

Dodatkowo, pralki parowe oraz pralkosuszarki wyposażono w technologię prania parą True Steam, dzięki której w 2. minut można odświeżyć ubrania, redukując przy tym zagniecenia. Zastosowanie pary o temperaturze 50-60 stopni C ma pozwalać na usuwanie alergenów z ubrań. Stosowany we wszystkich modelach pralek LG silnik Direct Drive połączony jest bezpośrednio z bębnem, co ma zmniejszać wibracje. Standardowy poziom emitowanego hałasu to 54 dB, a w trybie Ciche spada do 51 dB.

W ofercie pojawiły się również nowe pralkosuszarki oraz suszarki kondensacyjne. Pralkosuszarki F1695RDH7. F1695RDH oraz F14A8RD zyskały nowy wygląd i dotykowy panel, a także technologię EcoHybrid, dzięki której pralkosuszarki mogą pracować w dwóch trybach. Tryb Eco pozwala zminimalizować zużycie wody, natomiast tryb szybki skraca czas potrzebny na wypranie i wysuszenie ubrań. Producent zapewnia, że w praktyce oznacza to oszczędność nawet 6900 litrów wody lub 7920 minut w ciągu roku, w zależności od wybranego trybu. W przypadku suszarek kondensacyjnych, użytkownicy mogą wybierać pomiędzy trybem Eco a Szybkim, decydując tym samym o 50 procent mniejszym zużyciu energii lub o 30 procent szybszym suszeniu.

Wszystkie nowe urządzenia wyposażono także w system diagnostyki Smart Diagnosis.

PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)