Nowe propozycje FullHD 3D od Panasonic: telewizor i odtwarzacz Blu-ray

Nowe propozycje FullHD 3D od Panasonic: telewizor i odtwarzacz Blu‑ray

Nowe propozycje FullHD 3D od Panasonic: telewizor i odtwarzacz Blu-ray
Źródło zdjęć: © Panasonic
29.04.2010 15:03, aktualizacja: 29.04.2010 15:42

Panasonic, wprowadza do sprzedaży w Polsce pierwszy telewizor plazmowy w technologii Full HD 3D. Panasonic Viera TX-P50VT20 oferuje również zaawansowane technologie poprawy obrazu, oraz dostęp do wybranych serwisów internetowych. Do każdego zakupionego telewizora w zestawie dołączane są dwie pary okularów migawkowych.

Panasonic Viera TX-P50VT20 - telewizor 3D Full HD

Zastosowanie technologii plazmowej pozwoliło na odtwarzanie obrazu trójwymiarowego w wysokiej jakości. Technologia NeoPDP opracowana przez Panasonic zapewnia bardzo dobre osiągi takich parametrów wyświetlania obrazu jak częstotliwość odświeżania (60. Hz) oraz czas reakcji panelu (0,001 msek).

Obraz
© (fot. Panasonic)

Seria telewizorów Panasonic VT2. została wyposażona w systemy High-Speed 3D Drive oraz odświeżanie subpolowe 600 Hz, których współpraca zapewnia skrócenie czasu osiągania szczytowej jasności panelu i pozwala na produkcję naturalnych, intensywnych, jasnych i ostre obrazów 3D.

Rozwiązaniem, które usprawnia wyświetlanie obrazu w trzech wymiarach jest technologia Crosstalk Resolution. Dzięki zastosowaniu nowo opracowanego filtra gazu i luminoforu, efekt poświaty został zredukowany o jedną trzecią, Pozwala to na oglądanie ostrych obrazów 3D bez rozmycia. Panasonic Viera TX-P50VT2. posiada szereg funkcjonalności oraz technologii, które zwiększają komfort użytkowania:
- Slot kart SD oraz dwa porty USB, które zapewniają m.in. możliwość oglądania filmów w najpopularniejszych formatach jak DivX i DivX HD, zgromadzonych na pamięciach masowych;
- Możliwość współpracy z komputerami osobistymi dzięki modułowi DLNA. Użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie telewizora treści przeglądane oraz zgromadzone w pamięci komputera jak wideo, muzyka czy zdjęcia;
- Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego o pojemności od 160 GB do 1 TB i nagrywania treści nadawanych cyfrowo, jak i odtwarzanie jego zawartości;
- Obsługa sieci bezprzewodowych WiFi;
- Procesor obrazu V-real PRO z systemem 600Hz Sub-field Driver, który dzieli każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy 50 obrazów oryginalnego materiału filmowego na 12 sub-pól, a co za tym idzie wyświetlanie w przeciągu sekundy 600 obrazów;
- Funkcja Intelligent Frame Creation Pro, która poprzez wykrywanie i optymalizację reprodukcji ruchu, pozwala na prezentowanie szybkich scen w wysokiej jakości, bez zakłóceń, opóźnień i rozmycia obrazu;
- Dzięki technologiom High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro, modele serii VT20 charakteryzują się wysokim kontrastem bez refleksów świetlnych nawet w jasnych pomieszczeniach;
- System V-Audio Pro Surround odpowiada za emisję dźwięków wysokiej jakości za pośrednictwem trzech 10-watowych głośników w systemie 2.1.

Poza wymienionymi wyżej systemami jak łączność DLNA, posiadają znane z telewizorów Viera rozwiązania takie jak Viera Cast, które umożliwia przeglądanie serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. Funkcjonalność tego rozwiązania zwiększa możliwość podłączenia do telewizora serii VT2. klawiatury komputerowej.

Okulary systemu Full HD 3. pracują w częstotliwości 120Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie. Wysyłany do okularów z telewizora sygnał podczerwieni kontroluje interwały otwarcia i zamknięcia migawki okularów, dzięki czemu odbierany obraz posiada zamierzoną jakość.

Panasonic Viera TX-P50VT20 będzie dostępny w Polsce od początku maja w cenie sugerowanej 9999 zł. Odtwarzacz Blu-ray Full HD 3D od Panasonic

Odtwarzacz Blu-ray Panasonic DMP-BDT30. jest uzupełnieniem trójwymiarowego zestawu kina domowego Panasonic. Odtwarzacz zapewnia możliwość wyświetlania filmów 3D w jakości Full HD z nośników Blu-ray oraz filmów 2D z nośników DVD i Blu-Ray. Urządzenie posiada również certyfikat DiVX Plus HD, który pozwala na odtwarzanie plików w coraz popularniejszym formacie MKV.

Odtwarzacz DMP-BDT30. został wyposażony w moduł Wi-Fi (a,g,b oraz n), który zapewnia bezprzewodowy dostęp do funkcji Viera Cast. Pozwala ona na przeglądanie treści najpopularniejszych serwisów internetowych, jak You Tube, Picassa, Eurosport czy serwisów pogodowych bezpośrednio na ekranie telewizora. DMP-BDT-300 posiada również moduł DLNA, który zapewnia bezprzewodową łączność z kompatybilnymi komputerami osobistymi. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy mogą odtwarzać materiały multimedialne, zgromadzone w pamięci domowego PC.

Obraz
© (fot. Panasonic)

Za projekcję filmów odpowiada procesor obrazu PHL Reference Chroma Procesor Plus. Opracowany we współpracy z Panasonic Hollywood Laboratory układ scalony używa zaawansowanej technologii przetwarzania obrazów, dzięki czemu dostarcza czystych kolorów.

Odtwarzacz Blu-ray DMP-BDT30. wyposażono również w tryb szybkiego startu, który znacząco skraca czas uruchamiania z 22 sek. do poniżej 7 sek..

DMP-BDT300 będzie dostępny na rynku od początku maja w sugerowanej cenie detalicznej 2099 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)