ycipk-2sxbyb

Nowe oszustwo. Wygląda jak mail od Allegro. Grożą, że zablokują konto

Oszuści znowu podszywają się pod Allegro. Straszą blokadą konta, więc ofiar może być wiele. Podpowiadamy, jak nie wpaść w ich sidła.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Oszuści podszywają się pod Allegro
Oszuści podszywają się pod Allegro (iStock.com)
ycipk-2sxbyb

O oszustwie informuje CERT Polska. Na pierwszy rzut oka wiadomość wygląda jak komunikat, który rzeczywiście Allegro mogłoby rozsyłać. Świadczy o tym oprawa graficzna maila. Oczywiście wystarczy przyjrzeć się adresowi nadawcy, by rozpoznać oszusta.

Nie wszyscy muszą być jednak dociekliwi. Tym bardziej że komunikat jest poważny. Oszuści informują o zmianie regulaminu Allegro. Osoby, które nie zaakceptują nowych warunków, będą miały zablokowane konto.

ycipk-2sxbyb

Zobacz też: Oszustwo "na BLIK-a". Mieszkanka Łomnicy straciła 1000 złotych

"Cyberprzestępcy próbują pozyskać dane do logowania do serwisu aukcyjnego poprzez fałszywy panel logowania pod adresem: allegro[.]pl-nowy-regulamin2157.ubdfvn.eu" - wyjaśnia CERT.

Konsekwencje mogą być poważne. Po przejęciu profilu oszuści mogą wystawiać z naszego konta nieistniejące przedmioty. Albo też dokonywać zakupów, przez co będziemy mieć problemy.

ycipk-2sxbyb

Zapewne liczą też na to, że hasło z Allegro pasować będzie do innych serwisów. To bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że wielu korzysta z tej samej kombinacji na różnych portalach.

Pamiętajmy, by dokładnie sprawdzać, kto jest nadawcą wiadomości i dokąd prowadzi link. Jeżeli jakaś firma lub bank informuje nas o zmianach, zamiast klikać w załącznik, lepiej poszukajmy potwierdzenia na stronie internetowej lub profilach w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Nowe perfidne oszustwo. Trafia się na fałszywe Allegro. Potem przestępcy zaskakują

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2sxbyb

ycipk-2sxbyb
ycipk-2sxbyb