Nowe oprogramowanie dla aparatu Canon EOS 5D Mark II

Nowe oprogramowanie dla aparatu Canon EOS 5D Mark II

03.03.2010 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Canon wstępnie ogłosiła udostępnienie zaktualizowanego oprogramowania sterującego dla lustrzanki cyfrowej EOS 5D Mark II. Pierwsze informacje o tej wersji pojawiły się pod koniec 2009 r. Aktualizacja pozwoli na nagrywanie z prędkością 24 i 25 klatek/s do wbudowanej w aparat funkcji wideo EOS MOVIE i będzie dostępna do pobrania za darmo od połowy marca

Aktualizacja 2.0.3. opracowana w oparciu o opinie fotografików i operatorów filmowych, udoskonala i tak już znakomite osiągnięcia modelu EOS 5D Mark II w zakresie wideo. Wprowadzenie nowych prędkości nagrywania rozszerza potencjał aparatu w dziedzinie wideo, pozwalając autorom filmów nagrywać z rozdzielczością 1080p Full HD przy 24 klatkach/s (dokładnie 23,976) – co stanowi optymalną prędkość dla wideo o charakterze kinowym. Prędkość 25 klatek/s przy rozdzielczościach 1920x1080 oraz 640x480 pozwala nagrywać filmy o parametrach wymaganych przy transmisjach w standardzie PAL. Nowy firmware zmienia także opcję 30 klatek/s na obowiązujące w standardzie NTSC 29,97 klatek/s.

Obraz
© (fot. Canon)

Inne wprowadzone nowości to histogram używany podczas kręcenia filmów z ręcznym ustawieniem ekspozycji, tryb preselekcji czasu (Tv) i preselekcji przesłony (Av). Podczas kręcenia filmów dostępne będą także tryby ekspozycji. Usprawnione funkcje audio pozwolą ręcznie określić poziom rejestracji dźwięku dzięki miernikowi wyświetlanemu na ekranie LCD. Zwiększono także częstotliwość próbkowania audio z 44,1 kHz do 4. kHz. Pozwoli to uzyskać optymalną jakość dźwięku, wymaganą zwykle od nagrań o charakterze profesjonalnym lub przeznaczonym do emisji.

Aparat EOS 5. Mark II, wyposażony w matrycę CMOS o rozmiarach pełnej klatki i zgodny z szeroką gamą wysokiej klasy obiektów Canon, jest ceniony za znakomite osiągi w zakresie rejestrowania wideo HD. Model ten został wprowadzony na rynek we wrześniu 2008 r. i natychmiast otworzył świat nowych możliwości dla fotografików i autorów filmów.

Oprogramowanie będzie dostępne do pobrania od połowy marca ze strony internetowej Canon pod adresem http://www.canon.com/eos-d/

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)