Nowe odtwarzacze multimedialne Iomega ScreenPlay

Nowe odtwarzacze multimedialne Iomega ScreenPlay

Nowe odtwarzacze multimedialne Iomega ScreenPlay
28.03.2011 13:33

Iomega zaprezentowała nową rodzinę urządzeń multimedialnych Iomega ScreenPlay DX HD Media Player, stanowiących podstawę do budowy centrum domowej rozrywki.

Odtwarzacze ScreenPlay DX HD obsługują większość popularnych formatów łącznie z H.264. WMV i RMVB oraz technologię DLNA, umożliwiającą strumieniowy przesył danych z kompatybilnych urządzeń sieciowych. Inne funkcje to obsługa DivX Plus HD, umożliwiająca odtwarzanie filmów MKV, łączność Wi-Fi, dzięki dołączonemu adapterowi sieci bezprzewodowych standardu 802.11n oraz pilot zdalnego sterowania z pełną klawiaturą QWERTY.

W skład rodziny odtwarzaczy ScreenPlay DX wchodzą modele z dyskami o pojemności 1TB i 2TB, zapewniające centralne przechowywanie cyfrowych kolekcji oraz model Iomega ScreenPlay TV Link DX HD Media Player, nie wyposażony w wewnętrzną pamięć, ale oferujący taką samą funkcjonalność korzystania z Internetu jak i mediów zgromadzonych na pamięciach USB.

Obraz
© (fot. Iomega)

Funkcje ScreenPlay DX HD
Nowa rodzina ScreenPlay DX umożliwia oglądanie filmów z prywatnych kolekcji oraz treści z popularnych portali internetowych, takich jak YouTube, Flickr i tym podobnych.

Urządzenie ma wbudowaną przeglądarkę internetową, co pozwala przeglądać zdefiniowane uprzednio strony internetowe lub dowolne, wybrane za pomocą klawiatury. Można je także w łatwy sposób podłączyć do telewizora za pośrednictwem gniazda HDMI lub kompozytowego gniazda wideo i optycznego gniazda audio. Użytkownicy mogą też korzystać z pamięci dyskowej ScreenPlay DX HD za pośrednictwem komputerów zalogowanych do domowej sieci.

Wszystkie nowe odtwarzacze są kompatybilne z urządzeniami DLNA i wyposażone w technologię łączności bezprzewodowej Wi-Fi (802.11n), dzięki czemu mogą być umieszczone blisko telewizora, bez konieczności korzystania z dodatkowych kabli do przesyłania danych. Każdy model wyposażony jest w dwa gniazda USB do podłączenia dodatkowej pamięci.

Ceny urządzeń:
Iomega ScreenPlay DX HD z dyskami o pojemności 1 TB - 799 zł brutto
Iomega ScreenPlay DX HD z dyskami o pojemności 2 TB - 959 zł brutto
ScreenPlay TV Link DX HD (bez pamięci dyskowej) - 519 zł brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)