Nowe odtwarzacze multimedialne Iomega ScreenPlay

Nowe odtwarzacze multimedialne Iomega ScreenPlay

28.03.2011 13:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Iomega zaprezentowała nową rodzinę urządzeń multimedialnych Iomega ScreenPlay DX HD Media Player, stanowiących podstawę do budowy centrum domowej rozrywki.

Odtwarzacze ScreenPlay DX HD obsługują większość popularnych formatów łącznie z H.264. WMV i RMVB oraz technologię DLNA, umożliwiającą strumieniowy przesył danych z kompatybilnych urządzeń sieciowych. Inne funkcje to obsługa DivX Plus HD, umożliwiająca odtwarzanie filmów MKV, łączność Wi-Fi, dzięki dołączonemu adapterowi sieci bezprzewodowych standardu 802.11n oraz pilot zdalnego sterowania z pełną klawiaturą QWERTY.

W skład rodziny odtwarzaczy ScreenPlay DX wchodzą modele z dyskami o pojemności 1TB i 2TB, zapewniające centralne przechowywanie cyfrowych kolekcji oraz model Iomega ScreenPlay TV Link DX HD Media Player, nie wyposażony w wewnętrzną pamięć, ale oferujący taką samą funkcjonalność korzystania z Internetu jak i mediów zgromadzonych na pamięciach USB.

Obraz
© (fot. Iomega)

Funkcje ScreenPlay DX HD
Nowa rodzina ScreenPlay DX umożliwia oglądanie filmów z prywatnych kolekcji oraz treści z popularnych portali internetowych, takich jak YouTube, Flickr i tym podobnych.

Urządzenie ma wbudowaną przeglądarkę internetową, co pozwala przeglądać zdefiniowane uprzednio strony internetowe lub dowolne, wybrane za pomocą klawiatury. Można je także w łatwy sposób podłączyć do telewizora za pośrednictwem gniazda HDMI lub kompozytowego gniazda wideo i optycznego gniazda audio. Użytkownicy mogą też korzystać z pamięci dyskowej ScreenPlay DX HD za pośrednictwem komputerów zalogowanych do domowej sieci.

Wszystkie nowe odtwarzacze są kompatybilne z urządzeniami DLNA i wyposażone w technologię łączności bezprzewodowej Wi-Fi (802.11n), dzięki czemu mogą być umieszczone blisko telewizora, bez konieczności korzystania z dodatkowych kabli do przesyłania danych. Każdy model wyposażony jest w dwa gniazda USB do podłączenia dodatkowej pamięci.

Ceny urządzeń:
Iomega ScreenPlay DX HD z dyskami o pojemności 1 TB - 799 zł brutto
Iomega ScreenPlay DX HD z dyskami o pojemności 2 TB - 959 zł brutto
ScreenPlay TV Link DX HD (bez pamięci dyskowej) - 519 zł brutto

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)