Nowe multimedialne notebooki Asus N61 i N71

Nowe multimedialne notebooki Asus N61 i N71

Nowe multimedialne notebooki Asus N61 i N71
17.09.2009 13:55, aktualizacja: 17.09.2009 14:12

Asus prezentuje dwa nowe notebooki multimedialne - modele N61 oraz N71. Produkty zostały oparte na technologii NVIDIA CUDA oraz wyposażone w dedykowany układ graficzny NVIDIA GeForce GT 240M z 1GB pamięci wideo

Notebooki ASUS Serii N to kolejna rodzina komputerów przenośnych, które zostały wyposażone w NVIDIA CUDA i dedykowany układ graficzny NVIDIA GeForce GT 240M* z 1GB pamięci wideo, które zapewnią realistyczne efekty wizualne na 1. i 17,3-calowych wyświetlaczach podświetlanych diodami LED. Dzięki technologii NVIDIA CUDA, użytkownicy mogą również korzystać z programów szybciej niż dotychczas. CUDA wykorzystuje równoległe przetwarzanie, by rozwiązywać złożone zadania obliczeniowe oraz by przyspieszyć pracę aplikacji, nie tylko tych graficznych. Pozwala to notebookom ASUS N61 i ASUS N71 na transkodowanie muzyki, fotografii i klipów wideo do 20 razy* szybciej, odtwarzanie klipów wideo i DVD do 15 razy* szybciej, oraz na edytowanie klipów wideo 10 razy* szybciej. Pakiet Video Magic firmy ASUS współpracuje z technologią CUDA. Zwiększa on rozdzielczość standardowych filmów DVD z 740p do 1080p Full HD, oraz dostosowuje kolor i jasność odtwarzanych obrazów. Poprzez zmianę częstotliwości wyświetlania klatek z 24/30fps
do 60/72fps, użytkownicy mogą cieszyć się płynniejszym odtwarzaniem filmów DVD.

Obraz
© (fot. Asus)

ASUS N6. i ASUS N71 zostały wyposażone w technologię ASUS SonicMaster, która posiada dedykowane ustawienie przestrzeni pogłosu. Zapewnia ona warstwowe nakładanie się dźwięku, dla uzyskania jego czystej reprodukcji. Osiągnięto to poprzez wykorzystanie papierowo-piankowych membran, które poprawiają jakość audio wzdłuż różnych skal dźwięku. Wysoka gęstość pianki poprawia niższe tony, podczas gdy papier wycisza średnie, czyniąc je bardziej subtelnymi. Technologie te, w połączeniu z głośnikami Altec Lansing i technologią SRS Premium Sound, zapewniają najwyższej jakości dźwięk HD.

Notebooki ASUS N6. i ASUS N71 będą dostępne w Polsce na początku października. Sugerowane ceny N61: 2999 PLN, N71: 3199PLN.

Specyfikacja techniczna:

Obraz
Obraz
  • Specyfikacje mogą zostać zmienione w zależności od modeli dostępnych na danym rynku. ** W zależności od specyfikacji systemowych i aktualnego użytkowania.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)