Nowe lustrzanki Sony dla początkujących

Nowe lustrzanki Sony dla początkujących

Nowe lustrzanki Sony dla początkujących
Źródło zdjęć: © Sony
09.06.2010 11:13, aktualizacja: 09.06.2010 11:30

Oferta lustrzanek cyfrowych Sony α wzbogaci się o dwa nowe aparaty klasy podstawowej - modele DSLR-A390 (α390) i DSLR-A290 (α290)

Oferta lustrzanek cyfrowych Sony α wzbogaci się o dwa nowe aparaty klasy podstawowej.

Modele DSLR-A39. (α390) i DSLR-A290 (α290), idealne dla początkujących użytkowników lustrzanek cyfrowych, oferują dużą poprawę jakości obrazu i możliwości twórczych w porównaniu z aparatami kompaktowymi. Ważne jest również to, że są one wyjątkowo łatwe w obsłudze, nawet dla osób, które po raz pierwszy mają w rękach lustrzankę cyfrową.

Obraz
© (fot. Sony)

Obydwa modele mają rozdzielczość efektywną 14,2 megapikseli, która zapewnia obraz o niskim poziomie szumów, oraz umożliwiają szybkie wykonywanie zdjęć. α39. ma dodatkową zaletę - Quick AF Live View. Jest to system, który łączy w sobie wygodę podglądu na żywo na uchylnym ekranie Clear Photo LCD z szybkim, dokładnym autofokusem z detekcją fazową.

Najprostsza lustrzanka cyfrowa Sony, α290. oferuje tę samą rozdzielczość efektywną, co α390 - 14,2 megapikseli - w niewielkiej obudowie o wadze zaledwie 456 g (bez akumulatora i nośników).

Obydwa aparaty mają uchwyt o nowej konstrukcji, który zapewnia większą wygodę obsługi. Oba modele mają także zmodyfikowany, przejrzysty układ przycisków na górnej powierzchni obudowy.

Wyświetlacz graficzny pozwala łatwo, intuicyjnie zrozumieć zależność między szybkością migawki i przysłoną oraz wpływ ustawień ekspozycji na końcowy obraz. Przewodnik zawiera przejrzyste, zwięzłe wyjaśnienia funkcji aparatu zilustrowane przykładowymi ilustracjami. Kolorowe ikony na ekranie ułatwiają szybki dostęp do menu funkcji fotografowania i wyświetlania.

Aparaty α39. i α290 są wyposażone w miniaturowe złącze HDMI do bezpośredniego połączenia z dowolnym telewizorem obsługującym ten standard (wymagany dostępny opcjonalnie kabel). Obsługa trybu PhotoTV HD gwarantuje jeszcze lepszą prezentację zdjęć na modelach zgodnych z telewizorami BRAVIA. Funkcja BRAVIA Sync pozwala wygodnie sterować pokazami slajdów i innymi funkcjami odtwarzania zdjęć z aparatu za pomocą pilota do telewizora.

Nowe lustrzanki cyfrowe α390/α29. będą dostępne od lipca br. w orientacyjnych cenach ok. 2000 PLN za model α290 i ok. 2200 PLN za model α390.

Specyfikacja techniczna:

Obraz
© Kliknij, aby powiększyć (fot. Sony)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)