Nowe, ciekawe komputery Asusa - w tym komputer 5 w 1

Nowe, ciekawe komputery Asusa - w tym komputer 5 w 1

Nowe, ciekawe komputery Asusa - w tym komputer 5 w 1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
05.06.2014 12:23, aktualizacja: 05.06.2014 15:08

Na trwających na Tajwanie targach Computex 2014, Asus zaprezentował kolejne produkty. Wśród nich znalazły się: Transformer Book V, Transformer Book T300 Chi, monitor ASUS ProArt PA328Q 4k/UHD, czy router RT-AC3200.

Transformer Book V

Transformer Book V to pierwsze na świecie pięciotrybowe, trójfunkcyjne urządzenie będące połączeniem laptopa, tabletu i smartfona. 12,5-calowy laptop, po odłączeniu ekranu staje się osobnym tabletem, w którym mieści się również 5-calowy smartfon. Do tej pory nikt jeszcze nie stworzył tak ciekawej konstrukcji. Choć na pierwszy rzut oka wydawać się może, że Asus przesadził, to jednak po chwili można dostrzec, że w tym szaleństwie jest metoda.

RT-AC320. jest szybkim, trójzakresowym routerem Wi-Fi 802.11ac, który uzyskuje połączony transfer danych o wartości do 3200 Mb/s. Sześciostrumieniowa technologia Broadcom 802.11ac Multiple-Input i Multiple-Output (MIMO) dba o jakość połączenia i szybkość transmisji. Ponadto, zaprezentowany router posiada funkcję SmartConnect, która zwiększa wydajność Wi-Fi nawet o 200%. Automatycznie wybiera optymalne pasmo dla klientów sieciowych, w zależności od ich lokalizacji i potrzeb. AiRadar z uniwersalnym kształtowaniem wiązki, wzmacnia łączność bezprzewodową dostarczając większą stabilność sygnału, lepszy zasięg i optymalne prędkości podczas korzystania z połączenia Wi-Fi.

Monitor 4k/UHD ASUS ProArt PA328Q

32-calowym onitor ProArt PA328. wykorzystuje panel WLED o proporcjach 16:9 i dostarcza obraz w rozdzielczości 3840 x 2160. Przy gęstości pikseli wynoszącej 138 ppi wyświetla ponad 8 milionów pikseli – czterokrotnie więcej niż w standardowych wyświetlaczach Full HD.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Monitor może wyświetlić 1,0. mld kolorów, jednocześnie zapewniając doskonałe odwzorowanie kolorów i nasycenie dzięki jasności 350 cd/m², kontrastowi ASUS Smart Contrast Ratio (ASCR) wynoszącemu 100000000:1 oraz wyjątkowemu rozwiązaniu ASUS SplendidPlus Video Intelligence Technology.

Każdy PA328Q jest fabrycznie skalibrowany, by uzyskać najlepszą dokładność kolorów (Delta < 2. przy 100% zakresie barw RGB. Kolory widoczne np. na zdjęciach będą wiernie i spójnie odwzorowane. Ponadto, urządzenie oferuje 10-bitowy kolor, co zapewnia ponad miliard możliwych kolorów na ekranie oraz obsługuje 14-bitową tablicę wewnętrzną (ILT), która przekłada się na gładsze przejścia tonalne i więcej odcieni.

Wbudowane funkcje obrazu w obrazie (PiP) i obrazu obok obrazu (PbP) umożliwiają oglądanie treści z dwóch różnych źródeł jednocześnie z możliwością łatwego przełączania pomiędzy źródłami wideo. Tryb PiP umieszcza okna z drugiego źródła sygnału w rogu ekranu, podczas gdy tryb PbP dzieli ekran w pionie pośrodku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)