Nowe bety od Apple'a

Nowe bety od Apple'a
Źródło zdjęć: © Apple

25.08.2008 18:30, aktual.: 26.08.2008 08:52

W piątek firma Apple udostępniła aktualizację dla MacBooka Air. Nie jest to jedyne uaktualnienie, które korporacja z Cupertino wydała w weekend, gdyż firma udostępniła także deweloperom dwie bety swoich sztandarowych produktów jakimi są system Mac OS X oraz przeglądarka internetowa Safari.

Pierwszą wersją testową jest kolejny build aktualizacji dla Mac OS X 10.5.5 oraz Mac OS X Server 10.5.5. Nowa edycja oznaczona 9F23 udostępniona została kilka dni po poprzedniej wersji i wnosi trzy usprawnienia, w tym rozwiązanie problemu z aplikacją Mail. W Server natomiast usunięto pięć błędów.

Drugą ważną aktualizacją, o której nie można nie wspomnieć jest wersja deweloperska przeglądarki internetowej Safari 4. Partnerzy Apple'a otrzymali nową betę Safari, która docelowo współpracować ma z Leopardem, Tigerem oraz Windows. Nowy build "dozbrojony" został w nowe menu deweloperskie, przebudowanego Web Inspektora oraz nowe narzędzia javascriptu dla programistów. Safari 4 to także ulepszone wsparcie dla nowego CSSa oraz HTML 5.

Uaktualnienie dla Mac OS X 10.5.5 powinno zostać udostępnione za kilka tygodni. Niestety premiera przeglądarki Safari 4 nie jest znana.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)