Nowe aparaty Nikon: jeden z projektorem

Nowe aparaty Nikon: jeden z projektorem

Nowe aparaty Nikon: jeden z projektorem
17.08.2010 10:47, aktualizacja: 17.08.2010 11:14

Nikon zaprezentował dwa nowe aparaty kompaktowe serii COOLPIX. Model S1100pj to pierwszy na świecie aparat z wbudowanym projektorem, który można podłączyć bezpośrednio do komputera. Z kolei COOLPIX S5100 to uniwersalny aparat dysponujący zaawansowanymi rozwiązaniami, takimi jak optyczna redukcja drgań VR, wysoka czułość ISO (do 3200) przy zachowaniu niskich szumów, udoskonalone wykrywanie ruchu i nowa kontrola pracy lampy błyskowej.

COOLPIX S1100pj

Nikon COOLPIX S1100pj to następca modelu S1000pj –. pierwszego kompaktowego aparatu cyfrowego z wbudowanym projektorem. Nowy model oferuje ciekawe sposoby prezentowania zdjęć oraz filmów, bez konieczności korzystania z monitora komputera czy stosowania dodatkowych urządzeń. Dzięki zwiększonej jasności obrazu do 14 lumenów, udoskonalony w S1100pj projektor pozwala na wyświetlanie obrazów o 40% jaśniejszych niż dotychczas. Aparat może być także połączony z komputerem PC lub Mac i służyć do projekcji bezpośrednio z komputera.

Dysponując rozdzielczością 14,1 megapiksela, szerokokątnym obiektywem Zoom-Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym oraz dużym monitorem dotykowym LCD o przekątnej 3 cali, COOLPIX S1100pj to jednak nie tylko gadżet, ale przede wszystkim aparat fotograficzny.

Obraz
© (fot. Nikon)

Model dysponuje pięcioma funkcjami pomagającymi uniknąć rozmycia obrazu, trybem automatycznym oraz systemem inteligentnego portretu. Aparat posiada także wbudowane algorytmy cyfrowej obróbki obrazu EXPEED C2. COOLPIX S1100pj wyposażony jest w liczne funkcje retuszu działające bez korzystania z komputera, takie jak: efekt obiektywu rybie oko, efekt wyróżnienia jednego koloru na zdjęciu czarno-białym czy zmiękczenie tła. Dodatkowo, aby ożywić pokazy slajdów, można użyć wbudowanych podkładów muzycznych, specjalnych przejść między zdjęciami, jak również dodać jedną z wbudowanych w aparat animacji. COOLPIX S1100pj dysponuje wieloma kreatywnymi rozwiązaniami, jak funkcja malowania na ekranie dotykowym, która pozwala uzupełniać zdjęcia o komentarze i rysunki oraz funkcja dodawania notatek w trakcie podczas projekcji obrazów na ścianie.

Nikon COOLPIX S1100pj będzie dostępny w kolorze czarnym i zielonym, w cenie 1439 PLN. Na rynek trafi we wrześniu 2010 r.

Nikon COOLPIX S5100

COOLPIX S510. to poręczny aparat o rozdzielczości matrycy 12,2 megapiksela, który pozwala uzyskać dobre rezultaty nawet w trudnych warunkach zdjęciowych, szczególnie w nocy. Jest to możliwe dzięki skutecznej optycznej redukcji drgań VR, ulepszonej funkcji wykrywania ruchu i kontroli pracy lampy błyskowej. COOLPIX S5100 jest w stanie sam rozpoznać, czy fotografuje się z ręki, czy też ze statywu i w zależności od tego dobrać optymalne ustawienia czułości ISO i czasu otwarcia migawki.

Obraz
© (fot. Nikon)

Ulepszona praca algorytmów obróbki obrazu EXPEED C2 ułatwia fotografowania obiektów w ruchu. Aparatem można też nagrywać filmy w jakości HD. COOLPIX S510. wyposażony jest w szerokokątny obiektyw Zoom-Nikkor z 5-krotnym zoomem optycznym, jednak jego wykonany z metalu korpus ma tylko 21,6 mm grubości.

Nikon COOLPIX S5100 będzie dostępny w kolorze czerwonym, czarnym, niebieskim, różowym, fioletowym i srebrnym, w cenie 699 PLN. Na rynek trafi we wrześniu 2010 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)