Nowa wersja wytrzymałego tabletu Toughpad FZ-G1

Nowa wersja wytrzymałego tabletu Toughpad FZ‑G1

Nowa wersja wytrzymałego tabletu Toughpad FZ-G1
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
13.05.2014 10:13, aktualizacja: 13.05.2014 12:14

Na rynku pojawi się nowa wersja Toughpada Panasonic FZ-G1 - lekkiego tabletu klasy rugged, pracującego w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro. Urządzenie zostało wyposażone w procesor Intel czwartej generacji, a długość pracy standardowej baterii wydłużono z 8 do 10 godzin.

10,1-calowy Toughpad FZ-G1 wyposażono w szybszy i wydajniejszy graficznie procesor Intel Core i5-4310. vPro z obniżonym poziomem poboru energii. Dodatkowo tablet oferuje funkcję wymiany baterii typu hot-swap (bez przerywania pracy urządzenia), która pozwala wydłużyć jego działanie do 20 godzin.

Toughpad FZ-G1 może zostać wyposażony w technologię GPS, ułatwiającą pracownikom szybkie zlokalizowanie interesującego ich obszaru, z większą dokładnością niż wcześniej. Moduł u-blox 8. w który zaopatrzono urządzenie, zapewnia kompatybilność ze wszystkimi największymi systemami nawigacji satelitarnej, w tym GPS i GLONASS. Dzięki zaimplementowanemu modułowi łączności bezprzewodowej WLAN 802.11ac, radykalnie skrócił się czas transferu danych.

Matryca FZ-G1 charakteryzuje się rozdzielczością Full HD (1920x1200), wysokim kontrastem i jasnością o wartości 800cd/m2. Została ona także dostosowana do potrzeb osób, które pracują w rękawicach. Z kolei filtr redukujący odbicie światła oraz technologia IPSα Display umożliwiają korzystanie z Toughpada w ostrym słońcu.

Urządzenie w standardzie jest wyposażone w system operacyjny Windows 8.1 Pro, z opcją jego zamiany na Windows 7 Professional. W związku z tym, że Microsoft zakończył wsparcie dla wersji XP, najnowsze systemy 8.1 Pro oraz Windows 7 Professional oferują możliwość wygodnej migracji dla osób, które są zainteresowane aktualizacją używanego oprogramowania.

Rodzina produktów Toughpad została zaprojektowana tak, by spełniać te same wymogi wytrzymałościowe, co laptopy z serii Toughbook. Model FZ-G1. należący do klasy rugged, jest certyfikowany zgodnie z normą MIL-STD-810G, a także chroniony przed pyłem i wodą w stopniu IP65, umożliwiając pracę w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

W przedniej części FZ-G1 zamontowana została kamera HD 720p. Z kolei z tyłu urządzenie będzie można wyposażyć w aparat 5 lub 8 Mpx o potrójnym fleszu.

Dzięki portom o elastycznej konfiguracji, FZ-G1 może być dostosowany bezpośrednio do potrzeb użytkowników. Urządzenie można wyposażyć w porty USB 2.0. Micro SDXC, port szeregowy, złącze LAN, GPS, czytnik kodów kreskowych lub czytnik Smart Card. Z kolei w standardzie znalazły się port USB 3.0, Bluetooth 4.0, HDMI oraz bezprzewodowy LAN.

Opcjonalnie dostępne jest także podwójne zewnętrzne złącze antenowe, pozwalające na wzmocnienie odbioru sygnału. Jest to możliwe dzięki użyciu zewnętrznej anteny, zamontowanej na przykład na dachu pojazdu oraz wykorzystaniu samochodowej stacji dokującej.

Cena: od 12 000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)