Nowa wersja Microsoft Edge już dostępna. Google Chrome rośnie konkurencja

Nowa wersja Microsoft Edge już dostępna. Google Chrome rośnie konkurencja

Nowa wersja Microsoft Edge już dostępna. Google Chrome rośnie konkurencja
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.01.2020 12:56

Przeglądarka Microsoft Edge z silnikiem Chromium trafia na rynek zgodnie z obietnicami. Nowa wersja wydaje się być wyjątkowo stabilna i dopracowana. Czy jej twórcy mogą w końcu rozpocząć walkę o dominację na rynku? Wygląda na to, że Google Chrome rośnie konkurencja.

Microsoft dotrzymał słowa i niemal równo rok po pierwszych zapowiedziach udostępnił nową wersję przeglądarki Edge. Zgodnie z dokumentacją, 15 stycznia trafia ona do wszystkich użytkowników Windowsa 10 w formie aktualizacji. Można ją także pobrać samodzielnie i bez czekania z tej strony.

Microsoft Edge bazuje na silniku Chromium i ma stanowić alternatywę dla popularnego Google Chrome. Stabilna wersja przeglądarki wygląda bardzo dobrze, zawiera większość z zapowiadanych funkcji, chociaż na chwilę obecną brakuje w niej między innymi Kolekcji, które są dostępne w wersjach testowych.

Nowa wersja Microsoft Edge:

  • Obsługuje ponad 90 języków
  • Ma wbudowany tłumacz stron
  • obsługuje AAD
  • Posiada tryb Internet Explorer
  • Zawiera dobrze sprecyzowane ustawienia prywatności
  • Pozwala na odtwarzanie materiałów wideo w 4K
  • Jest zgodna z Dolby audio
  • Posiada obszerną bibliotekę własnych rozszerzeń
  • Pozwala robić oznaczenia na dokumentach PDF

Łatwe przejście z Chrome'a i Firefoksa

Użytkownicy, którzy są chętni sprawdzenia nowego Edge'a, nie muszą się żegnać z dotychczas zgromadzoną historią czy zakładkami. Do przeglądarki można je bez problemu zaimportować, na przykład z Chrome'a czy Firefoksa. Microsoft Edge zaproponuje właściwe działania już przy pierwszym uruchomieniu. Użytkownicy będą musieli wskazać, czy dane mają zostać zaimportowane z Chrome'a, Firefoksa lub z pliku zapisanego na dysku.

Najbliższy okres to czas pierwszych testów stabilnego wydania Edge'a oraz śledzenia opinii wystawianych przez jego użytkowników. Niewykluczone, że po wypróbowaniu nowej wersji, przeglądarka trafi w gusta internautów, znajdując swoje stałe miejsce w ich komputerach osobistych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)