Nowa strona internetowa kancelarii premiera

Nowa strona internetowa kancelarii premiera
Źródło zdjęć: © PAP - Andrzej Wiktor

17.12.2009 10:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od środy działa nowa strona internetowa kancelarii premiera. Główne zmiany to: więcej multimediów (zdjęć, plików wideo), powiązanie z witrynami społecznościowymi i bardziej kolorowa grafika. W nowym serwisie będzie można też oglądać transmisje i wideorelacje z wystąpień premiera

Nowy serwis www.kprm.gov.pl w porównaniu ze swoim poprzednikiem jest bardziej dynamiczny. Kolejna zmiana to dołączenie odnośników do serwisów społecznościowych: Facebooka, Twittera i Blip oraz odnośnik do kanału kancelarii premiera w serwisie YouTube.

Obraz
© (fot. www.kprm.gov.pl)

Na stronie internetowej jest też filtr, dzięki któremu można odnaleźć zamieszczane informacje według dat, ale także z podziałem na wydarzenia i ich głównych bohaterów. Możliwe jest też śledzenie nowości w serwisie za pośrednictwem podstron osobnych dla poszczególnych kategorii takich jak: zdjęcia, wideo czy wywiady.

Informacje w serwisie podzielono na takie kategorie jak: premier, rząd, kancelaria premiera. Osobną podstronę ma centrum prasowe. W porównaniu ze starą wersją zamieszczono tu więcej materiałów multimedialnych: zdjęć i filmów.

Na stronie uruchomiono też możliwość mailowego kontaktu z premierem. Każdy może napisać list do Donalda Tuska, podając imię, nazwisko i adres mailowy. Przygotowano także udogodnienia dla mediów. Każdy dziennikarz może zamówić bezpłatny serwis sms z najnowszymi informacjami o działaniach rządu; może też za pomocą specjalnego formularza umówić się na wywiad z szefem rządu.

Konferencje i wystąpienia premiera będą transmitowane na nowej stronie i będzie je można oglądać "na żywo".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)