Nowa seria telewizorów LED Samsunga: F7000

Nowa seria telewizorów LED Samsunga: F7000

Nowa seria telewizorów LED Samsunga: F7000
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
29.04.2013 12:36, aktualizacja: 29.04.2013 13:13

Nowa seria telewizorów Samsung F7000 wśród wielu funkcji wyróżnia się funkcją Intelligent Viewing, która pozwala zapewnić wysoką jakość obrazu niezależnie od źródła treści (w tym z Internetu) oraz funkcją S Recommendation, która podpowiada jakie filmy i seriale cieszą się największym zainteresowaniem innych widzów. Nowa seria umożliwia także sterowanie za pomocą głosu i gestów.

Dzięki funkcji S Recommendation telewizor pomoże odnaleźć film lub program telewizyjny, który cieszy się największym zainteresowaniem innych widzów, co ułatwi Ci wybór. Rekomendacje programów wyświetlane są zaraz po włączeniu telewizora i opierają się na wyborze innych oglądających.

Smart Hub to z kolei przewodnik po multimediach oraz innych treściach, który składa się z czterech interaktywnych ekranów. Obejmują one programy telewizyjne, serwisy społecznościowe, aplikacje oraz dostęp do zakładki "Moje pliki", czyli filmów, zdjęć i muzyki, które przechowujemy na domowych komputerach, dyskach sieciowych, w smartfonach czy tabletach podłączonych do domowej sieci.

Po podłączeniu do internetu przez Wi-Fi lub za pomocą kabla sieciowego można uzyskać dostęp do treści Smart TV. Poprzez takie aplikacje jak VOD.TVP.PL, IPLA, TVN Player, iplex.pl, Strefa w prosty sposób można uzyskać dostęp do najpopularniejszych filmów, programów telewizyjnych z oferty telewizji publicznej TVP czy też takich nadawców jak TVN oraz Grupa Polsat. Ponadto, funkcja PVR umożliwia nagrywanie wybranych programów telewizyjnych na dysk za pośrednictwem interfejsu USB.

Funkcja Smart Interaction, dzięki wbudowanej kamerze i mikrofonom, umożliwia sterowanie telewizorem w inny sposób. Telewizor Smart TV rozpoznaje ponad 20. komend głosowych. Możemy polecić telewizorowi wyszukanie aktualnie dostępnych treści podając np. nazwisko aktora, tytuł filmu lub rodzaj gatunku filmowego, ale też zmienić kanał mówiąc "Kanał w górę" czy "Kanał w dół". Na hasło "Przeglądarka internetowa" otwiera przeglądarkę www, jeśli powiemy "Nagraj", nagra oglądany właśnie program TV. Na hasło "Dzieci" wyświetli materiały dla najmłodszych. Ponadto, telewizorami serii F7000 można też sterować za pomocą gestów obu dłoni. Można powiększać zdjęcia, obracać je czy też zwiększyć głośność, zaciskając dłoń na poziomie ikony "+".

Telewizory serii F700. zostały wyposażone w specjalnego, dotykowego pilota. Zamiast tradycyjnie wybierać kanał z długiej listy i tracić czas na szukanie, wystarczy wywołać klawiaturę ekranową i poruszając palcem po dotykowym gładziku na pilocie palcem wybrać kanał.

Telewizory wykorzystują czterordzeniowy procesor, dysponują funkcja Clear Motion Rate na poziomie 80. Hz, a także mają dwa tunery DVB-T/C/S2 i pełny zestaw złącz do współpracy z urządzeniami zewnętrznymi takimi jak kina domowe, odtwarzacze Blu-Ray. Dostępny jest także moduł sieci bezprzewodowej.

Sugerowane ceny detaliczne:
*UE60F7000 – 14999 PLN UE55F7000 – 11299 PLN UE46F7000 – 7899 PLN UE40F7000 – 5999 PLN *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)