Nowa płyta picoITX

Nowa płyta picoITX

Nowa płyta picoITX
Źródło zdjęć: © EPIA
19.05.2008 10:23, aktualizacja: 19.05.2008 10:38

Format Pico-ITX opracowany przez VIA mieści w pełni wyposażony system
na płytce o wymiarach zaledwie 10 x 7,2 cm. VIA EPIA PX5000G to
mieszczący się w dłoni kompletny system z wyjściami LVDS/DVI i VGA,
zintegrowanym dźwiękiem przestrzennym 5.1., kontrolerem szybkiej sieci
Ethernet 100/10, obsługą dysków twardych S-ATA, do sześciu portów USB
oraz portu COM

Firma VIA Technologies, Inc. zaprezentowała płytę główną VIA EPIA PX5000EG Pico-ITX z wyjątkowo energooszczędnym procesorem VIA Eden ULV 500MHz. Jest to kompaktowa, wysoce zintegrowana płyta główna będąca atrakcyjną propozycją dla projektantów systemów wbudowanych.

Opierając się na sukcesie płyty głównej VIA EPIA PX1000. Pico-ITX, która w ubiegłym roku zyskała ogromną popularność w segmencie rozwiązań zintegrowanych, jako najmniejsza masowo produkowana płyta główna x86 na świecie, nowa płyta VIA EPIA PX5000E uzupełnia ofertę o niezwykłą wydajność elektryczną i cieplną procesora VIA Eden ULV 500MHz, wyróżniającego się maksymalnym poborem energii w wysokości zaledwie 1W. Projektanci systemów wbudowanej automatyki przemysłowej i urządzeń sterujących mogą teraz zastosować w pełni wyposażony system X86, który zmieści się w nawet najbardziej ograniczonej przestrzeni, również w środowiskach wrażliwych na temperaturę.

Format Pico-ITX opracowany przez VIA mieści w pełni wyposażony system na płytce o wymiarach zaledwie 1. x 7,2 cm. VIA EPIA PX5000G to mieszczący się w dłoni kompletny system z wyjściami LVDS/DVI i VGA, zintegrowanym dźwiękiem przestrzennym 5.1., kontrolerem szybkiej sieci Ethernet 100/10, obsługą dysków twardych S-ATA, do sześciu portów USB oraz portu COM.

Sprawdź się w konkursie VIA Naked Pico Challenge
Maksymalny profil termiczny procesora VIA Eden ULV 500Mhz to zaledwie 1W, co zapewnia pełną stabilność w systemach pracujących non-stop. Aby zademonstrować niezwykłą wydajność elektryczną i termiczną tego procesora, VIA zaprasza wszystkich do udziału w konkursie ‘Naked Pico Challenge’, w którym pozwala sprawdzić granice wytrzymałości płyty głównej VIA EPIA PX5000EG Pico-ITX poprzez uruchomienie systemu pod pełnym obciążeniem bez żadnego chłodzenia. Jeżeli poprawnie zgadniesz jak długo miniaturowa płyta wytrzyma takie obciążenie, wygrasz zestaw VIA ARTiGO Pico-ITX Builder Kit.

VIA EPIA PX5000EG wykorzystuje pasywnie chłodzony procesor VIA Eden ULV 50. MHz o maksymalnym poborze mocy wynoszącym zaledwie 1W i obsługuje do 1GB pamięci DDR2. Procesor mediów VIA VX700 uzupełnia system o układ graficzny VIA UniChrome™ Pro II IGP 3D/2D ze sprzętową akceleracją dekodowania MPEG-2/-4 i WMV9 i obsługą wyjść LVDS, DVI i VGA. VIA EPIA PX5000EG posiada złącza IDE i S-ATA oraz zintegrowany port 100/10 Fast Ethernet. W zestawie znajdują się też złącza dla klawiatury i myszy PS/2, 1 złącze multimedialne obsługujące wyjście na telewizor, interfejs dla portu przechwytywania wideo i LPC (wymaga dodatkowej karty), 1 złącze audio obsługujące wyjście liniowe, wejście liniowe, wejście mikrofonowe, wejście S/PDIF oraz wyjście audio 5.1, oraz 1 złącze zasilania w standardzie Pico-ITX.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)