Nowa płyta główna Asus ROG Maximus V Extreme oparta na chipsecie Z77

Nowa płyta główna Asus ROG Maximus V Extreme oparta na chipsecie Z77

Nowa płyta główna Asus ROG Maximus V Extreme oparta na chipsecie Z77
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.06.2012 15:57, aktualizacja: 27.06.2012 08:40

Nowa płyta główna ASUS ROG Maximus V Extreme obsługuje procesory 2 i 3 generacji Intel Core. Aby zapewnić overclockerom większe możliwości, została wyposażona w ROG OC Key, na który składają się OSD TweakIt oraz OSD Monitor, które umożliwiają dokonywanie bardzo dogłębnych modyfikacji. Aby wesprzeć różne eksperymenty, nowa płyta posiada również technologię Subzero Sense, która wykrywa nawet najniższe temperatury w komponentach.

Złącza VGA Hotwire umożliwiają precyzyjną regulację napięcia, a bezpośrednia obsługa technologii 10Gbps Intel Thunderbolt łączy przesyłanie sygnału obrazu z szybkim transferem danych. Płyta Maximus V Extreme posiada pięć złączy PCI Express 3.0. Dwa z nich są podłączone bezpośrednio do procesora, dzięki czemu zapewniają wysoką wydajność grafiki bez latencji. Konfiguracje NVIDIA 4-way SLI i AMD CrossFireX zostały usprawnione dzięki technologii LucidLogix Virtu MVP.

Przetaktowywanie

Dodatek OC Key znajdujący się w pudełku z produktem posiada funkcje przetaktowywania, które zapewniają dobre osiągi w testach porównawczych. OSD TweakIt i OSD Monitor działają na poziomie sprzętowym i umożliwiają regulację ustawień w czasie rzeczywistym. Dodatkowo dostarczają bardzo szczegółowych informacji na temat systemu, nie zużywając przy tym cennych zasobów komputera. Jeśli użytkownik korzysta z ekstremalnych systemów chłodzących, technologia Subzero Sense umożliwia pomiar niskich temperatur nawet do -200°C. Dzięki kablom typu K i dedykowanemu portowi czujnika, Subzero Sense pozwala overclockerom zaoszczędzić na zakupie drogiego termometru. VGA Hotwire umożliwia bezpośrednią regulację napięcia karty graficznej po przylutowaniu odpowiednich elementów płyty do wybranych kart firmy ASUS. To pozwala na stworzenie lepszej synergii pomiędzy płytą a kartą i zwiększa ogólną wydajność systemu. Dodatkowo, kontrola możliwa jest z poziomu interfejsów OC Key, BIOS i TurboV.

Łączność

Wbudowany układ 10Gbps Intel Thunderbolt umożliwia dwukanałowe i dwukierunkowe przesyłanie danych oraz sygnału grafiki HD przy pomocy pojedynczego kabla. Co więcej, użytkownicy mają możliwość podłączenia nawet sześciu kompatybilnych urządzeń do pojedynczego portu Thunderbolt. Płyta Maximus V Extreme posiada kartę mPCIe Combo, która zapewnia natychmiastową obsługę standardów Wi-Fi a/b/g/n i Bluetooth V4.0. Dodatkowo, mSATA w połączeniu z Intel Smart Response Technology przyspiesza dostęp do danych w hybrydowych układach pamięci masowej.

Moc grafiki i elastyczność

Dzięki odpowiedniemu rozłożeniu komponentów, cztery z pięciu złączy PCI Express 3.0 mogą obsłużyć najsilniejsze karty graficzne w układach 4-way NVIDIA SLI i AMD CrossFireX. Aby zwiększyć kompatybilność i zapewnić większą elastyczność wyboru karty graficznej, płytę wyposażono również w technologię LucidLogix Virtu MVP, która optymalizuje konfiguracje multi-GPU, zapewniając większą częstotliwość odświeżania obrazu i synchronizację pionową w grach i aplikacjach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)