Nowa ochrona od Symanteca

Nowa ochrona od Symanteca

Nowa ochrona od Symanteca
09.04.2008 16:41

Symantec – producent serii programów pod marką Norton przedstawił dwie nowości, które są już dostępne na polskim rynku. Pierwszym z nich jest program Norton 360 w wersji 2.0.

Symantec –. producent serii programów pod marką Norton przedstawił dwie nowości, które są już dostępne na polskim rynku. Pierwszym z nich jest program Norton 360 w wersji 2.0.

Najnowsza wersja zawiera technologię, która zabezpiecza przed zagrożeniami typu „drive-by download”. oraz innymi zagrożeniami wykorzystującymi luki w zabezpieczeniach przeglądarki Internet Explorer. Użytkownicy programu Norton 360 są chronieni przed zagrożeniami pochodzącymi z sieci, jak np. przed ostatnio aktywnym koniem trojańskim Silentbanker, który wykorzystuje różne punkty wejścia w celu zainfekowania komputera i wykradania informacji osobistych.

Nową funkcją w programie Norton 36. jest monitorowanie sieci, umożliwiające sprawdzanie stanu bezpieczeństwa sieci bezprzewodowej, mapowanie podłączonych urządzeń, ostrzeganie użytkowników o połączeniu z niezabezpieczoną siecią oraz korzystanie z fachowych porad w zakresie zarządzania ustawieniami zabezpieczeń sieci.

Drugą z nowości jest pakiet Norton AntiVirus Dual Protection for Mac. Rozwiązanie to zawiera technologię nadzorowania luk i ochronę antywirusową dla użytkowników komputerów Mac pracujących w systemie Windows lub środowisku wirtualnym Boot Camp –. oprogramowaniu umożliwiającym korzystanie z dwóch systemów operacyjnych: Mac OS X Leopard i Windows.

Con Mallon, Regional Produkt Manager w Symantecu przekonywał, że producenci oprogramowania antywirusowego spotkali się ostatnio ze zjawiskiem wzrostu ataków phishingu (wykradania informacji o kontach bankowych, czy kartach płatniczych) w językach innych, niż angielski. –. Tylko w styczniu tego roku było 1,1 tys. ataków tego typu w języku włoskim, co daje 45 proc. ataków nie po angielsku – powiedział Con Mallon. Wśród języków ulubionych przez hakerów znalazły się także francuski, hiszpański, portugalski i … chiński. Zdaniem Cona Mallona producenci muszą teraz stawiać czoła nowemu wyzwaniu.

Norton 36. 2.0 powinna według producenta kosztować 280 zł, o 100 droższy będzie Norton AntiVirus Dual Protection for Mac.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)