Nowa lustrzanka Canona - EOS 50D

Nowa lustrzanka Canona - EOS 50D

Nowa lustrzanka Canona - EOS 50D
Źródło zdjęć: © Canon
28.08.2008 12:54

Firma Canon wzbogaca swoją ofertę aparatów EOS o nowy model lustrzanki cyfrowej: Canon EOS 50D. Dzięki 15,1-megapikselowej matrycy, prędkości fotografowania 6,3 klatek na sekundę i najnowszemu procesorowi obrazu DIGIC IV firmy Canon, model EOS 50D oferuje niezrównaną prędkość i rozdzielczość w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.
Wyjątkowo wyraźne obrazy

Nowa matryca CMOS o rozdzielczości 15,1 megapiksela gwarantuje uzyskanie wyjątkowo szczegółowych zdjęć bez szumów. Jest to idealne rozwiązanie do wydruku w dużym formacie lub kreatywnego wycinania fragmentów zdjęć. Nowy proces produkcji oraz zmieniona konstrukcja fotodiod i mikrosoczewek zwiększają możliwości zbierania światła przez matrycę, dzięki czemu można zmieścić na matrycy CMOS więcej pikseli bez utraty jakości obrazu. Te zmiany pozwalają stosować wysoką czułość przy niewielkim szumie. Czułość ISO 320. z możliwością rozszerzenia do 12 800 umożliwia szybkie fotografowanie w słabym świetle.

Obraz
© (fot. Canon)

Zintegrowany system czyszczący EOS, obejmujący ulepszony samoczyszczący moduł matrycy z powłoką fluorytową, zwiększa ochronę jakości obrazu, pomagając w zmniejszaniu ilości, strząsaniu i usuwaniu niepożądanych drobin kurzu z matrycy. Pozostałe cząstki można usunąć automatycznie podczas obróbki obrazu dzięki funkcji usuwania danych kurzu (Dust Delete Data) i oprogramowaniu Digital Photo Professional firmy Canon.

Błyskawiczna praca

Nowy procesor DIGIC IV firmy Canon jest tak szybki, że umożliwia fotografowanie z prędkością 6,3 kl./s w seriach do 9. obrazów JPEG zapisywanych na kartę UDMA. Taka szybkość w połączeniu z szerokopolowym systemem AF, który ustawia ostrość za pomocą 9 czujników krzyżowych, umożliwia wykonywanie zdumiewających sekwencji zdjęć nawet w słabym świetle. To wszystko sprawia, że aparat EOS 50D szczególnie dobrze sprawdza się w fotografii sportowej i przyrodniczej.
Procesor DIGIC IV współpracuje z matrycą CMOS, umożliwiając 14-bitowe przetwarzanie obrazów, co zapewnia płynną gradację naturalnych barw, a także zapewniając wyjątkowo krótki czas uruchamiania i niemal natychmiastowe przeglądanie zdjęć po ich zrobieniu.

Zobacz wszystko

Nowy, 3-calowy wyświetlacz LCD Clear View o rozdzielczości VGA pozwala oglądać duże obrazy pod szerokim kątem z doskonale widocznymi szczegółami, co pozwala sprawdzić ostrość podczas przeglądania. Po włączeniu trybu Live View, który umożliwia wyświetlanie obrazu w czasie rzeczywistym na wyświetlaczu, fotografowie mogą ułatwić sobie pracę pod nietypowymi kątami lub podłączyć aparat do komputera, aby móc fotografować zdalnie. Tryb Live View oferuje teraz trzy funkcje autofokusa: Quick AF, Live AF oraz nowy Face Detection Live AF, który optymalizuje ostrość na podstawie twarzy wykrywanych w kadrze, umożliwiając szybkie i spontaniczne portretowanie.

*Kontrola i łatwość obsługi *
Słynne ze swojej intuicyjności menu aparatów EOS zostało rozszerzone o nowy ekran Quick Control zapewniający dostęp do najczęściej zmienianych ustawień. Nowy tryb Creative Auto oferuje automatyczne ostrzenie i dobieranie ekspozycji umożliwiając przy tym korzystanie z kreatywnych trików w ustawieniach takich jak ostrość tła. „Jako model dla zaawansowanych amatorów lub zapasowy, wydajny aparat dla profesjonalistów EOS 50. nie znajduje dla siebie konkurencji” – powiedział Mogens Jensen, Prezes Canon Consumer Imaging, Europe. „Żaden inny aparat w tym przedziale cenowym nie oferuje podobnej kombinacji szybkości i jakości obrazu”.

Przegląd głównych cech:

 15,1-megapikselowa matryca CMOS APS-C
 Fotografowanie seryjne z prędkością 6,3 kl./s - do 90 obrazów JPEG zapisywanych na kartę UDMA
 Procesor DIGIC IV
 Czułość ISO 100-3200, rozszerzalna do 12800
 9-punktowy, szerokopolowy AF
 3-calowy wyświetlacz LCD Clear View o rozdzielczości VGA z obsługą trybu Live View i funkcji wykrywania twarzy
 Korpus ze stopu magnezowego chroniący przed czynnikami środowiska
 Zintegrowany system czyszczenia EOS
 Złącze HDMI umożliwiające przeglądanie zdjęć w wysokiej jakość na telewizorach HD
 Pełna kompatybilność z obiektywami Canon EF i EF-S oraz lampami Speedlite EX

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)