Nowa linia trwałych akumulatorków Eneloop

Nowa linia trwałych akumulatorków Eneloop25.03.2014 14:51
Nowa linia trwałych akumulatorków Eneloop
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Od 1 kwietnia br., na rynkach europejskich, w tym w Polsce, dostępna będzie nowa linia akumulatorów eneloop. Największą ich zaletą jest możliwość pracy w niskich temperaturach oraz wielokrotnego ładowania nawet do 2100 razy.

Od 1 kwietnia br., na rynkach europejskich, w tym w Polsce, dostępna będzie nowa linia akumulatorów eneloop. Największą ich zaletą jest możliwość pracy w niskich temperaturach oraz wielokrotnego ładowania nawet do 2100 razy.

Nowa linia produktów obejmuje trzy modele: eneloop standard, eneloop lite oraz eneloop pro. Produkt sprzedawany będzie przez Panasonic Energy Europe NV pod marką Panasonic. Wcześniej akumulatory Eneloop sygnowane były marką Sanyo.

Pierwsze, fabryczne ładowanie akumulatorów eneloop odbywa się za pomocą energii słonecznej zgodnie z systemem “Tradable Green Certificate”. Naładowane fabrycznie urządzenie nadaje się do natychmiastowego wykorzystania, niezależnie od tego czy jest nowe, czy leżało długo nieużywane. Wszystkie baterie w naturalny sposób ulegają rozładowaniu, co w konsekwencji powoduje, że zgromadzony w nich poziom energii maleje. Jednak w przypadku akumulatorów eneloop jest inaczej. Jeśli urządzenie zostało wcześniej w pełni naładowane, to po pięciu latach nieużywania można z niego uzyskać nawet ponad 7. procent mocy. Dzięki temu eneloop sprawdzają się zarówno do wykorzystania na co dzień, jak i w sytuacjach awaryjnych.

W przeciwieństwie do innych baterii, akumulatory eneloop nie mają przeciwwskazań do pracy w temperaturze 0ºC, jak również niższej, nawet do -20ºC. Jest to szczególnie ważne dla osób podróżujących, uprawiających sporty zimowe, czy pracujących na zewnątrz. Dodatkowo akumulatory eneloop można bez obaw ładować nawet wtedy, gdy są one tylko częściowo rozładowane. Nie trzeba się bać tzw. efektu pamięci ogniw, powodującego obniżenie ich pojemności.

Linia eneloop składa się z trzech różnych modeli:

• eneloop standard –. standardowy model przeznaczany do wszystkich urządzeń
• eneloop pro –. model o podwyższonej pojemności, przeznaczany dla urządzeń o dużym poborze mocy.
• eneloop lite –. model przeznaczony do urządzeń, które nie wymagają dużo energii i nie ma potrzeby ich częstego ładowania;

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)