Nowa linia Oras Optima - "inteligentne" krany, które mają oszczędzać wodę

Nowa linia Oras Optima - "inteligentne" krany, które mają oszczędzać wodę

Nowa linia Oras Optima - "inteligentne" krany, które mają oszczędzać wodę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
10.06.2013 14:23

Wchodzącą właśnie do sprzedaży w Polsce serię Oras Optima tworzy 19 produktów typu smart. Baterie wykonane są z tzw. eko mosiądzu, co jest nowością na europejskim rynku.

W dobie elektronicznych gadżetów, smartfonów i tabletów wszystko musi być proste i łatwe w użytkowaniu. Trend ten nie ominął mieszkań i domów. Coraz popularniejsze stają się systemy centralnego zarządzania. Każdy sprzęt musi z nami współpracować, wręcz nas wyręczać.

Baterie łazienkowe i kuchenne z nowej linii Optima mają specjalny, antypoślizgowy element na uchwycie. Ten dodatek wprowadzony do modelu baterii przez zespół projektantów pod kierunkiem Kirsi Svärd to połączenie chromu i szarości. Zaokrąglone kształty pomagać mają w utrzymaniu czystej powierzchni armatury, ponieważ krople wody po prostu spływają po baterii.

Wiele modeli z nowej linii Optima ma też elektroniczne sterowanie sensorem. Woda wypływa jedynie wówczas, gdy przysuniemy dłonie do kranu. Producent zapewnia, że podczas gdy klasyczny kran jednouchwytowy zużywa 1. litrów wody na minutę, bateria sterowana bezdotykowo elektronicznym sensorem zużywa o 50 proc. mniej, jedynie 6 l/min.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Z kolei nowy model baterii kuchennej ma wysoką obrotową wylewkę, z dwoma dźwigniami uruchamiającymi strumień w sposób manualny oraz funkcją bezdotykową. Dodatkowym rozwiązaniem jest też elektroniczny wyświetlacz pokazujący temperaturę wody oraz wbudowany system ostrzegania o wysokiej temperaturze. Ryzyko poparzenia eliminować ma za to specjalna obudowa baterii termostatycznych oraz ograniczniki temperatury.

Jesienią rodzina Oras Optima zostanie wzbogacona o dodatki do baterii umywalkowych: rączkę Bidetta oraz przycisk uruchamiający baterię jednym kliknięciem. Zarówno Bidetta, jak i przycisk działają bezprzewodowo.Elektroniczne sterowanie wypływem wody poza wygodą przekładać się ma też na niższe koszty wydatków za wodę, ścieki i prąd.

Oras Optima jest to seria baterii wykonana z bezołowiowego mosiądzu - tzw. eko mosiądzu, nie zawierającego ołowiu, który jest pierwiastkiem szkodliwym.

Ceny inteligentnych baterii: umywalkowe od 552 zł, kuchenne od 921 zł, a natryskowe do kupienia od 798 zł.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)