Nowa generacja okularów i monitorów Nvidia 3D Vision 2

Nowa generacja okularów i monitorów Nvidia 3D Vision 2

Nowa generacja okularów i monitorów Nvidia 3D Vision 2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
17.10.2011 14:57

Nvidia wprowadza na rynek są nowe okulary 3D, zaprojektowane zupełnie od podstaw z uwzględnieniem sugestii użytkowników. Ich uzupełnieniem jest technologia wyświetlania 3D LightBoost zastosowana w nowych monitorach. Ma ona zwiększać jakość obrazu stereoskopowego poprzez dwukrotnie większą jasność i dużo intensywniejsze kolory od tych spotykanych w innych technologiach 3D.

*Okulary 3D Vision 2 *
Okulary NVIDIA 3. Vision zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o graczach i entuzjastach technologii 3D. Nowe okulary są wyposażone w soczewki, których powierzchnia jest większa o 20% w porównaniu do modelu pierwszej generacji. Dzięki temu osiągnięto szerszy kąt widzenia i zwiększono skuteczność blokowania zewnętrznego światła, co poskutkowało zwiększeniem realistyczności efektu trójwymiarowego w grach.

Okulary 3. Vision 2 zostały wykonane z miękkich materiałów kompozytowych, dzięki czemu powinny być wygodniejsze dla tych użytkowników, którzy zakładają jednocześnie słuchawki. Okulary wykorzystują technologię migawkową oraz technologię transmisji bezprzewodowej realizowanej przy użyciu podczerwieni. Okulary 3D Vision 2 są również w pełni kompatybilne ze wszystkimi dotychczas stworzonymi materiałami oznaczonymi jako „3D Vision Ready” i wszelkimi produktami 3D Vision obsługującymi tę technologię, w tym ponad 70 różnorodnymi monitorami, komputerami przenośnymi, projektorami, aplikacjami wideo i kamerami.
*3D LightBoost *

  1. LightBoost to nowa technologia, która umożliwia wyświetlanie trójwymiarowych obrazów cechujących się bogatszymi kolorami i dwukrotnie większą jasnością w porównaniu z obrazami tworzonymi przez inne rozwiązania 3D. Technologia ta zwiększa również jasność otoczenia wokół monitora, ułatwiając obsługę klawiatury i myszy, a także zmniejsza efekt widma charakterystyczny dla technologii stereoskopowej. Pierwszym monitorem z tą technologia jest Asus VF278H. To 27-calowy monitor 3D o rozdzielczości Full HD (1920x1080) i podświetleniem LED, wyposażony w gniazda 3D HDMI 1.4 oraz Dual-link DVI. Technologia Trace Free II umożliwia wyświetlanie obrazu z częstotliwością odświeżania 120Hz i czasem reakcji 2ms. Monitor VG278H będzie dostępny na rynku pod koniec października 2011 r. w komplecie z okularami Nvidia 3D Vision 2, w cenie 699 USD (sugerowana cena detaliczna). Same okulary wyceniono na 100 dolarów.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)