Nowa funkcja w aparatach

Nowa funkcja w aparatach

Nowa funkcja w aparatach
15.02.2012 12:35, aktualizacja: 15.02.2012 13:07

Czekanie, aż przed Wieżą Eiffela lub Koloseum zrobi się pusto i będziemy sobie mogli zrobić fajne zdjęcie, to nieudany pomysł. Tymczasem fotografia z tłumem w tle nie jest tym, na czym nam zależy. Gdyby tak ludzi można było po prostu wymazać... Można!

Oprogramowanie, o którym mowa, zostało opracowane przez firmę Scalado i nazywa się Remove. Z tym programem, nie trzeba się martwić, ile postaci znajduje się w kadrze. Po wykonaniu zdjęcia usuwamy ludzi i inne niechciane elementy tła, pozostawiając na przykład tylko postać na pierwszym planie.

Oczywiście Remove działa na smartfonach i tabletach. Powstał z myślą o ekranach dotykowych, istnieje już aplikacja na Androida.

Remove robi kilka zdjęć pod rząd, więc zapożycza brakujące fragmenty tła zza wymazywanych postaci z fotografii wykonanych kilka chwil później. Działa więc w mniej skomplikowany sposób niż funkcja auto-fill w programach do edycji obrazu. Nie musimy też szparować zarysu sylwetek niepożądanych w kadrze, one po prostu znikają.

Technologia nie działa jeszcze bez zarzutu. Prezentacja powyżej ukazuje scenę, w której problemem są przechodnie, więc oprogramowanie ma możliwość zapamiętać tło. Gorzej byłoby, gdyby uparci ludzie w tle pozostawali długo nieruchomo.

Prezentacja Remove odbędzie się wkrótce na Mobile World Congress. Powinniśmy się wtedy dowiedzieć, kiedy i na jakich platformach technologia zostanie udostępniona.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)