Nokia zaprasza na darmowe warsztaty z Qt SDK dla developerów

Nokia zaprasza na darmowe warsztaty z Qt SDK dla developerów

31.01.2011 13:30, aktual.: 02.02.2011 13:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia zaprasza na drugie już spotkanie warsztatowe z tworzenia aplikacji w środowisku
programistycznym Qt SDK, które odbędzie się 9 lutego br. w auli Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Wstęp na szkolenie jest darmowy.

Organizowane przez Nokia warsztaty prowadzone będą przez trenerów Tieto. Wśród poruszanych tematów znajdzie się między innymi: wprowadzenie do QtQuick, tworzenie interfejsu użytkownika, animacji czy integracja QML z C++. Pełny program szkolenia dostępny jest na stronie www.nokia.pl/qt. Pod tym adresem można również zgłosić swój udział w spotkaniu.

Obraz
© (fot. Nokia)

Warsztaty będą kontynuacją dwudniowego szkolenia, które odbyło się w listopadzie 201. roku i zgromadziło około 200 uczestników. W odpowiedzi na duże zainteresowanie programistów językiem Qt Nokia podejmuje kolejne działania edukacyjne kierowane do środowiska developerskiego.

Qt Software Development Kit opiera się na dwóch koncepcjach: efektywności tworzenia aplikacji oraz dystrybucji. SDK zawiera pełny zestaw narzędzi, w tym API przeznaczone do szybkiego tworzenia aplikacji. Umożliwia on także tworzenie jednej aplikacji, a następnie adaptowanie jej na inne urządzenia oparte na systemie Symbian, w tym na najnowszej platformie Symbian 3 lub MeeGo. Dzięki temu Nokia Qt SDK oferuje twórcom aplikacji ogromny zakres możliwości dystrybucji. Najnowsza wersja SDK skróciła o 70% wymaganą długość linii kodu do stworzenia aplikacji, co zasadniczo uprościło pracę programistów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)