Nokia Siemens Networks rozgląda się za inwestorem

Nokia Siemens Networks rozgląda się za inwestorem

Nokia Siemens Networks rozgląda się za inwestorem
15.04.2011 13:54

Wall Street Journal informuje, że Nokia Siemens Networks rozgląda się za inwestorem. W zamian za objęcie części udziałów sojuszu miałby on dofinansować bieżącą działalność spółki.

_ Wall Street Journal informuje _Wall Street Journal informuje, że Nokia Siemens Networks rozgląda się za inwestorem. W zamian za objęcie części udziałów sojuszu miałby on dofinansować bieżącą działalność spółki.

Nokia Siemens Networks bierze pod uwagę możliwość sprzedaży pakietu większościowego akcji jednej z prywatnych grup kapitałowych. Jednak obecnie działania te nie mają najwyższego priorytetu, a co więcej - taki rozwój sytuacji był brany pod uwagę od momentu powstania sojuszu.

Od chwili jego powstania przedsięwzięcie przynosi straty. Nie wiadomo, czy do roku 2013 coś się zmieni w tej kwestii. Jeśli tak by się nie stało, to dalsza działalność sojuszu może stać pod znakiem zapytania. Wtedy mogłoby dojść do wydzielenia obydwu firm - uważają analitycy rynku.

Jednak rzecznik prasowy spółki twierdzi, że inne rozwiązanie niż sprzedaż części udziałów kapitałowi prywatnemu nie chodzi w grę. Według niego inne scenariusze są czysto spekulacyjne. Jak będzie naprawdę? Czas pokaże.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)