Nokia Money, czyli jak wysłać gotówkę SMS-em

Nokia Money, czyli jak wysłać gotówkę SMS‑em

Nokia Money, czyli jak wysłać gotówkę SMS-em
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
26.08.2009 15:29, aktualizacja: 26.08.2009 15:47

Nokia Money to nowa usługa finansowa umożliwia zarządzanie finansami i dokonywanie płatności za pomocą telefonu komórkowego. Jak podkreśla Nokia, są 4 miliardy telefonów komórkowych, a tylko 1,6 miliarda rachunków bankowych. Dzięki Nokia Money usługi finansowe będą dostępne dla każdego

Nokia Money jest z założenia tak prosta i wygodna, jak nawiązywanie połączeń głosowych czy wysyłanie wiadomości SMS. Ma ona umożliwić konsumentom wysyłanie pieniędzy innym osobom przy użyciu ich numerów telefonów, płacenie za towary i usługi, opłacanie rachunków czy doładowywanie kont kart SIM w systemie prepaid.

Obraz

Usługi te będą dostępne 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca, co wyeliminuje konieczność dojazdu i zapewni oszczędność czasu oraz pieniędzy. Nokia tworzy rozległą sieć punktów Nokia Money, w których można będzie ulokować środki lub je wypłacić.

W wielu krajach posiadanie telefonów komórkowych jest znacznie bardziej powszechne niż posiadanie rachunków bankowych, co zdaje się wskazywać, że istnieje duża grupa użytkowników telefonów komórkowych, która ma bardzo ograniczony dostęp do podstawowych usług finansowych bądź nie ma go wcale.

Usługa Nokia Money będzie świadczona we współpracy z firmą Obopay - liderem w dziedzinie opracowywania globalnych rozwiązań płatności mobilnych, którego Nokia w ostatnich miesiącach została udziałowcem. Usługa ta będzie oparta na platformie mobilnych płatności Obopay z dodatkiem specjalnych, nowo opracowanych elementów mobilnych.

Usługa ta ma działać dzięki partnerstwu z operatorami sieci komórkowych i instytucjami finansowymi, zapewniając dystrybutorom i handlowcom dynamiczne środowisko dla bezproblemowego świadczenia nowych usług. Nokia Money zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na kongresie Nokia World w Stuttgarcie i ma być stopniowo wdrażana na wybranych rynkach od początku roku 2010.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)