Nokia i Yahoo! będą współpracować w zakresie poczty i map

Nokia i Yahoo! będą współpracować w zakresie poczty i map

Nokia i Yahoo! będą współpracować w zakresie poczty i map
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
25.05.2010 16:44

Przedsiębiorstwa Yahoo! i Nokia poinformowały o zamiarze podjęcia współpracy. Yahoo! dostarczy usługi pocztowe i czatowe dla należącego do Nokii portalu Ovi. W tej chwili Nokia korzysta z odkupionej od IBM-a infrastruktury firmy Outblaze z Hongkongu. Ovi Mail i Ovi Chat otrzymają w przyszłości dopisek "powered by Yahoo!". Yahoo! to dziś oprócz Microsoftu i Google'a wiodący dostawca darmowych usług poczty elektronicznej.

W zamian Nokia będzie wyłącznym partnerem Yahoo! w zakresie wszelkich usług mapowych i nawigacyjnych. Yahoo! zastosuje odpowiednio napis "powered by Ovi". Dzięki wykupieniu spółek Navteq i gate5 fiński koncern zyskał silną pozycję na rynku nawigacji.

Obraz
© Carol Bartz (Yahoo!) i Olli-Pekka Kallasvuo (Nokia) najwyraźniej są zadowoleni z planów współpracy (fot. Nokia)

Tak więc obie firmy wymienią się tym, co mają najlepsze. Użytkownicy Ovi otrzymają lepszy system poczty i czatu, a Yahoo! sięgnie po technologie Nokii związane z mapami i nawigacją. Poza tym partnerzy zamierzają połączyć procedury logowania do Ovi i Yahoo!. Dzięki temu użytkownicy Ovi będą mieli dostęp do usług Yahoo! bez potrzeby osobnego logowania. Na razie nie wiadomo, czy dotyczy to tylko Yahoo! Mail i Chat, czy też na przykład serwisu Flickr.

Kooperacja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Oba przedsiębiorstwa oczekują, że globalny dostęp do wszystkich usług uda się zapewnić w przyszłym roku.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)