Nokia demonstruje pierwszą na świecie sieć "5G‑ready"

Nokia demonstruje pierwszą na świecie sieć "5G-ready"
Źródło zdjęć: © Fotolia / pedrosala

04.07.2016 08:00, aktual.: 04.07.2016 10:54

Nokia - jako pierwsza na świecie - zademonstrowała sieć 5G działającą na komercyjnych platformach, w ramach swojej prezentacji podczas 5G World. Czy to oznacza przyspieszone przekształcanie się nowej szybkiej sieci 5G w komercyjną rzeczywistość dostępną dla typowego Kowalskiego?

Poprzez prezentację produktów i technologii oraz sesje programowe Nokia tłumaczy, w jaki sposób przyspiesza rozwój i standaryzację 5. wraz z dostarczaniem operatorom narzędzi technologicznych pozwalających im na przygotowanie i wykorzystanie pełnego potencjału swoich sieci.

Oczekuje się, że do 2020 roku uruchomione zostaną wszystkie usługi 5G, pozwalając na _ niespotykane dotąd poziomy zasięgu i przepustowości oraz wzrost prędkości, poprawę efektywności energetycznej i szybszy czas reakcji _. Według szacunków Bell Labs Consulting sieci 5G zapewnią powszechny dostęp ok. 46 miliardom połączonych urządzeń, zaspokajając przy tym potrzeby użytkowników i aplikacji zarówno w rzeczywistości rozszerzonej, jak i wirtualnej, w obszarach zastosowania takich, jak autonomiczne samochody, automatyka przemysłowa i zdalne roboty, inteligentne miasta czy osobista opieka zdrowotna.

Nokia Bell Labs przedstawiły też nową koncepcję _ Network Slicing _, która będzie tworzyć i automatycznie mapować możliwości warstw sieci - radiowych, transportu oraz szkieletowych, a także aplikacji, ujmując je w formę dyskretnych „plastrów”. sieci. Dzięki wykorzystaniu możliwości technicznych chmury, nowe usługi mogą być natychmiast przygotowane i uruchomione, aby zaspokoić specyficzne i zróżnicowane zapotrzebowanie każdego użytkownika i aplikacji, takie jak wsparcie pozwalające na pełną kontrolę maszyn w fabryce czy ekstremalnie szybkie łącza szerokopasmowe dla przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.

Najnowsze osiągnięcia Nokii podkreślają istotę zwiększonych wysiłków badawczych i rozwojowych skupionych wokół 5G, a także skalę możliwości działu R&D zatrudniającego ponad 4. 000 naukowców i inżynierów na całym świecie.

Teraz Nokii nie pozostaje nic innego jak czekać na klientów i gotową infrastrukturę.

słk

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)