Nikon prezentuje telekonwerter AF‑S TC‑20E III

Nikon prezentuje telekonwerter AF-S TC-20E III
Źródło zdjęć: © Nikon

10.12.2009 12:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nikon wprowadza na rynek nowy telekonwerter AF-S TC-20E III. Jest to pierwszy na świecie telekonwerter z soczewką asferyczną. Dzięki całkowicie nowej, kompaktowej konstrukcji optycznej pozwala uzyskać najwyższą jakość zdjęć przyrodniczych i sportowych

"W przypadku wielu fotografów korzystanie z telekonwertera 2. oznaczało rezygnację z jakości obrazu. Przełomowy system optyczny nowego modelu AF-S TC-20E III zapewnia użytkownikom znakomitą jakość zdjęć wykonywanych przy użyciu teleobiektywów NIKKOR" - mówi Zurab Kiknadze, kierownik produktu w dziale obiektywów, akcesoriów i oprogramowania firmy Nikon Europe.

Obraz
© (fot. Nikon)

Telekonwerter AF-S TC-20. III zapewnia najwyższą jakość zdjęć i wygodną obsługę. Jest to pierwszy na świecie telekonwerter z soczewką asferyczną. Nowy model telekonwertera AF-S TC-20E jest całkowicie zgodny z najnowszymi systemami redukcji drgań (VR), autofokusa i sprzężenia światłomierza, przez co stanowi jedno z niezbędnych akcesoriów wszystkich fotografów sportu i przyrody.

Nowy telekonwerter AF-S TC-20. III jest przeznaczony do stosowania ze zgodnymi teleobiektywami NIKKOR. Został wyposażony w gumowe osłony mocowania korpusu, wytrzymały mechanizm zwalniania przystosowany do intensywnego użytkowania oraz duży przycisk umożliwiający szybkie zdejmowanie urządzenia nawet w rękawiczkach. Telekonwerter jest oferowany wraz z nowo zaprojektowanymi osłonami oraz praktycznym, miękkim pokrowcem zapewniającym ochronę, gdy urządzenie nie jest używane.

Informacje na temat telekonwerterów:

Telekonwertery są instalowane między korpusem aparatu a teleobiektywem w celu zwielokrotnienia długości ogniskowej bez wpływu na minimalną odległość fotografowania. Większy współczynnik powiększenia powoduje ograniczenie przechodzenia światła, co zmniejsza efektywną wartość przysłony używanego obiektywu. Telekonwerter AF-S TC-20. III zmniejsza wartość przysłony o dwa stopnie, zatem po podłączeniu go do obiektywu o otworze przysłony f/2 (takiego jak AF-S VR 200 mm f/2G) minimalna wartość przysłony wynosi f/4.

Dane techniczne:
Największa/najmniejsza przysłona: Zmniejszona o 2 stopnie
Budowa obiektywu: 7 elementów w 5 grupach (z jedną soczewką asferyczną)
Minimalna odległość fotografowania: Taka sama, jak obiektywu
Maksymalna skala odwzorowania: Dwukrotnie wyższa niż w obiektywie, w którym zastosowano
Akcesoria dostarczone w zestawie: Pokrywka telekonwertera BF-3A, tylna pokrywka obiektywu LF-1, miękki futerał na obiektyw CL-0715
Średnica x długość: Około 66 x 46 mm
Waga: Około 330 g

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)