Nikon 1 S2 - szybki i poręczny aparat

Nikon 1 S2 - szybki i poręczny aparat

Nikon 1 S2 - szybki i poręczny aparat
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
15.05.2014 14:00

Do serii szybkich, kompaktowych z wymienną optyką Nikon 1 dołączył nowy model Nikon 1 S2. Aparat wyposażono m.in. w matrycę CMOS o rozdzielczości 14,2 mln pikseli, wydajny i precyzyjny system autofokus, szybki tryb zdjęć seryjnych oraz funkcję nagrywania filmów w Full HD z prędkością 60p. Całość zamknięto w małej, poręcznej i stylowej obudowie.

Matryca CMOS formatu CX o rozdzielczości 14,2 mln pikseli daje swobodę rejestrowania szczegółowych zdjęć i filmów Full HD w dowolnych warunkach. Dzięki swojej wydajności, którą zapewnia brak optycznego filtra dolnoprzepustowego, matryca optymalnie wykorzystuje każdy piksel, umożliwiając fotografowanie w szerokim zakresie czułości ISO (200–12800). Zdjęcia można przycinać bez utraty detali, a zarejestrowane filmy są ostre i wyraziste. Wydajność zapewnia procesor EXPEED 4A, wyposażony w dwa mechanizmy i pozwalający rejestrować obraz z większą prędkością. Jeden z mechanizmów dba o jakość zdjęć i skuteczną redukcję szumów, a drugi odpowiada za szybkie i działanie oraz płynne wykonywanie zdjęć seryjnych.

Aparat jest szybszy od cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej i zapewnia wysoką prędkość wykonywania zdjęć seryjnych –. 10 zdjęć w formacie RAW z prędkością do 20 kl./s z ciągłym autofokusem oraz do 60 kl./s przy ostrości ustalonej dla pierwszej klatki. Precyzję kadrów zapewnia system hybrydowego autofokusa, korzystającego ze 135 pól AF. Z tej liczby 73 pola AF to pola z detekcją fazową (taki sam tryb jest używany w cyfrowych lustrzankach jednoobiektywowych), które rozmieszczono równomiernie na środku kadru. Pola AF z detekcją kontrastu rozmieszczone aż do krawędzi kadru pozwalają uzyskać ostre szczegóły w trudnych warunkach oświetleniowych. Do aparatu dołączany jest obiektyw NIKKOR 11–27,5mm f/3,5–5,6.

W aparacie Nikon 1 S2 zastosowano technologie upraszczające pracę użytkownika. Duży wyświetlacz LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale) i rozdzielczości 46. 000 punktów ułatwia komponowanie i podgląd kadru. Przycisk F zapewnia bezpośredni dostęp do menu funkcji, pozwalających szybko regulować ustawienia fotografowania lub odtwarzania, a dzięki wygodnie rozmieszczonym przyciskom i prostym menu z czytelnymi ikonami można łatwo zmieniać tryby, dostosowywać główne ustawienia lub stosować efekty.

Jak wszystkie aparaty z serii Nikon 1. również ten model umożliwia rejestrowanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości podczas filmowania przez naciśnięcie spustu migawki. Nowa funkcja Automatyczne robienie zdjęć firmy Nikon analizuje każdą klatkę i automatycznie wykonuje zdjęcia w najlepszych warunkach.

Nowe tryby filmowania pozwalają łatwo tworzyć wideoklipy: Przyspieszenie ożywi sceny kręcone na ulicy, a tryb Montaż skokowy w ciekawy sposób zobrazuje upływ czasu, tworząc efekt animacji poklatkowej. Interesujące możliwości twórcze dają też zwięzłe 4-sekundowe filmy –. można połączyć osiem takich wideoklipów w jeden.

Nowa funkcja Aktywna selekcja pozwala wykonać maksymalnie 10 zdjęć w pełnej rozdzielczości w niecałą sekundę i wybrać jedno, które zostanie zachowane. Funkcja Kreatywna paleta dostępna w trybie kreatywnym aparatu ułatwia stosowanie artystycznych filtrów do zdjęć jeszcze przed ich wykonaniem. Funkcja Kreatywna paleta dostosowuje jasność, nasycenie i balans bieli podczas przeglądania różnych efektów – wystarczy obrócić wybierak wielofunkcyjny, a obraz na ekranie zmieni się, odzwierciedlając efekt, który można uzyskać po wykonaniu zdjęcia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)