Nigdy nie wiesz, kiedy przyda ci się latarka. Różne rodzaje na każdą okoliczność

Nigdy nie wiesz, kiedy przyda ci się latarka. Różne rodzaje na każdą okoliczność10.12.2017 16:02
Nigdy nie wiesz, kiedy przyda ci się latarka. Różne rodzaje na każdą okoliczność
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY

Latarka należy do urządzeń częściej potrzebnych i używanych niż na pozór się wydaje. Są różne rodzaje latarek, dostosowane budową do sytuacji, w jakich się z nich korzysta. Warto mieć chociaż jedną konkretną i sprawną latarkę zawsze w samochodzie lub w domu.

Różne rodzaje latarek projektuje się zależnie od planowanego przeznaczenia. Najlepszym przykładem są latarki warsztatowe. Przygotowane są do różnych warunków, można je powiesić na haczyku, przymocować na magnes, przechylać pod różnymi kątami.

Zbudowane są z wytrzymałych materiałów, gdyż w pracy typowo warsztatowej latarka narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia. Niektóre z nich zawierają przeróżne dodatkowe funkcje. Nowsze modele latarek można ładować przez USB.

Standardowe ręczne latarki powinny posiadać wysoką moc. Jeśli trafimy w nocy do lasu, ciemnej piwnicy czy na poddasze, lepiej żebyśmy byli w stanie widzieć, po czym stąpamy. Kiepskiej jakości latarki świecą za słabo, żeby mogły być przydatne.

Ostatnio bardzo popularne stają się latarki "czołówki". Świetnie sprawdzają się w różnych sytuacjach. Biegacze i rowerzyści korzystają z nich, ponieważ nie przeszkadzają w ruchu, nie trzeba ich trzymać w dłoni. Poprzez mocowanie na czole bardzo dobrze poprawiają też i naszą widoczność.

Nadają się także do prac w trudnych warunkach, szczególnie gdy potrzebujemy obu rąk do pracy. Z podobnego rozwiązania korzystają górnicy - stąd pierwotnie wzięła się idea stworzenia tak praktycznego urządzenia, lecz dostępnego dla każdego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)