Niezwykle popularna aplikacja sprzedana za miliard dolarów

Niezwykle popularna aplikacja sprzedana za miliard dolarów

Niezwykle popularna aplikacja sprzedana za miliard dolarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Adam Bednarek
10.11.2017 11:29

Całkiem prawdopodobne, że o musical.ly nigdy nie słyszeliście. To kolejny hit wśród młodszych użytkowników smartfonów. Popularność aplikacji docenili Chińczycy, którzy kupili ją za olbrzymie pieniądze.

Kupcem jest chińskie Bytedance. Dokładne szczegóły transakcji nie są znane - szacuje się, że firma za aplikację zapłaciła 800 mln - 1 mld dolarów. Źródła nie są zgodne co do sumy, ale według Wall Street Journal stanęło na miliardzie dolarów.

Przypomnijmy, że za 1 mld dolarów Facebook kupił Instagram. To jednak wcale nie są rekordowe sumy. 19 mld dolarów kosztował Facebooka WhatsApp.

Działanie programu jest proste: pozwala tworzyć krótkie teledyski do prawdziwych piosenek ze sobą w roli głównej. Śpiewa się z playbacku. "Każdy może bez trudu zrobić tu super film i udostępnić go znajomym lub całemu światu" - opisują działanie twórcy.

Aplikacja musical.ly to prawdziwy hit wśród młodszych użytkowników telefonów. Liczba pobrań na samym Androidzie mieści się w przedziale 100 - 500 mln. Krótka wizyta na YouTubie uświadomiła mi, że fanów aplikacji jest mnóstwo. I youtuberów, którzy pokazują, jakie teledyski nakręcili. Musical.ly ma nawet swoje gwiazdy.

Sama aplikacja jest darmowa, ale za niektóre funkcje trzeba zapłacić.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)