Niezwykle popularna aplikacja sprzedana za miliard dolarów

Strona głównaNiezwykle popularna aplikacja sprzedana za miliard dolarów
10.11.2017 11:29
Niezwykle popularna aplikacja sprzedana za miliard dolarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Całkiem prawdopodobne, że o musical.ly nigdy nie słyszeliście. To kolejny hit wśród młodszych użytkowników smartfonów. Popularność aplikacji docenili Chińczycy, którzy kupili ją za olbrzymie pieniądze.

Kupcem jest chińskie Bytedance. Dokładne szczegóły transakcji nie są znane - szacuje się, że firma za aplikację zapłaciła 800 mln - 1 mld dolarów. Źródła nie są zgodne co do sumy, ale według Wall Street Journal stanęło na miliardzie dolarów.

Przypomnijmy, że za 1 mld dolarów Facebook kupił Instagram. To jednak wcale nie są rekordowe sumy. 19 mld dolarów kosztował Facebooka WhatsApp.

Działanie programu jest proste: pozwala tworzyć krótkie teledyski do prawdziwych piosenek ze sobą w roli głównej. Śpiewa się z playbacku. "Każdy może bez trudu zrobić tu super film i udostępnić go znajomym lub całemu światu" - opisują działanie twórcy.

Aplikacja musical.ly to prawdziwy hit wśród młodszych użytkowników telefonów. Liczba pobrań na samym Androidzie mieści się w przedziale 100 - 500 mln. Krótka wizyta na YouTubie uświadomiła mi, że fanów aplikacji jest mnóstwo. I youtuberów, którzy pokazują, jakie teledyski nakręcili. Musical.ly ma nawet swoje gwiazdy.

Sama aplikacja jest darmowa, ale za niektóre funkcje trzeba zapłacić.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)