Niezręczna wpadka Samsunga. Telefony same wysyłają zdjęcia do przypadkowych osób

Niezręczna wpadka Samsunga. Telefony same wysyłają zdjęcia do przypadkowych osób03.07.2018 12:49
Niezręczna wpadka Samsunga. Telefony same wysyłają zdjęcia do przypadkowych osób
Źródło zdjęć: © Komorkomania.pl | Miron Nurski

Mamy nie najlepsze wieści dla właścicieli telefonów marki Samsung. Użytkownicy for internetowych informują o dziwnych sytuacjach, które zauważyli. Ich telefony wysyłały zdjęcia z galerii do przypadkowych osób.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit twierdzi, że jego telefon sam z siebie wysłał wszystkie zdjęcia z galerii do jego dziewczyny. Dobrze, że przynajmniej do jego dziewczyny, o ile nie miał nic do ukrycia. Inni użytkownicy twierdzą, że ich urządzenia wysyłały smsy i mmsy do przypadkowych osób.

Teoretycznie wiadomości były wysyłane za pomocą standardowej aplikacji systemowej. Najgorsze jest jednak to, że w "wiadomościach" nie było ani śladu wysyłanych MMS-ów i SMS-ów. Wysyłanie ich zostało potwierdzone jednak w billingach.

Na ten niezręczny błąd skarżą się użytkownicy modeli Samsung Galaxy S9 i S9+ oraz Galaxy Note 8. Niektórzy internauci połączyli kilka faktów i twierdzą, że znaleźli źródło problemu.

Prawdopodobnie aktualizacja wprowadzanego właśnie systemu RCS (Rich Communication Services) przez operatora sieci T-Mobile mogła mieć coś wspólnego z przypadkowymi MMS-ami. Niewykluczone, że przez nowe systemy w telefonach pojawił się błąd, który doprowadził do takiej sytuacji. Nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia na tę teorię.

Co na to Samsung?

Mamy już oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie. “Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy.” - wyjaśnił nam Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)