Niezręczna wpadka Samsunga. Telefony same wysyłają zdjęcia do przypadkowych osób

Niezręczna wpadka Samsunga. Telefony same wysyłają zdjęcia do przypadkowych osób

Niezręczna wpadka Samsunga. Telefony same wysyłają zdjęcia do przypadkowych osób
Źródło zdjęć: © Komorkomania.pl | Miron Nurski
Arkadiusz Stando
03.07.2018 12:49, aktualizacja: 03.07.2018 18:21

Mamy nie najlepsze wieści dla właścicieli telefonów marki Samsung. Użytkownicy for internetowych informują o dziwnych sytuacjach, które zauważyli. Ich telefony wysyłały zdjęcia z galerii do przypadkowych osób.

Jeden z użytkowników serwisu Reddit twierdzi, że jego telefon sam z siebie wysłał wszystkie zdjęcia z galerii do jego dziewczyny. Dobrze, że przynajmniej do jego dziewczyny, o ile nie miał nic do ukrycia. Inni użytkownicy twierdzą, że ich urządzenia wysyłały smsy i mmsy do przypadkowych osób.

Teoretycznie wiadomości były wysyłane za pomocą standardowej aplikacji systemowej. Najgorsze jest jednak to, że w "wiadomościach" nie było ani śladu wysyłanych MMS-ów i SMS-ów. Wysyłanie ich zostało potwierdzone jednak w billingach.

Na ten niezręczny błąd skarżą się użytkownicy modeli Samsung Galaxy S9 i S9+ oraz Galaxy Note 8. Niektórzy internauci połączyli kilka faktów i twierdzą, że znaleźli źródło problemu.

Prawdopodobnie aktualizacja wprowadzanego właśnie systemu RCS (Rich Communication Services) przez operatora sieci T-Mobile mogła mieć coś wspólnego z przypadkowymi MMS-ami. Niewykluczone, że przez nowe systemy w telefonach pojawił się błąd, który doprowadził do takiej sytuacji. Nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia na tę teorię.

Co na to Samsung?

Mamy już oficjalne stanowisko Samsunga w tej sprawie. “Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy.” - wyjaśnił nam Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)