Trwa ładowanie...
d46pio1

Nietypowe zastosowania pianki do golenia

Znajduje się niemal w każdej kosmetyczce męskiej czy damskiej. Czy wiemy do czego możemy ją jeszcze użyć poza usunięciem zbędnego owłosienia? Okazuje się, że pianka do golenia to uniwersalny produkt, który warto mieć w domu. Dzięki poniższym poradom spojrzysz inaczej na ten cudowny produkt przemysłowej inżynierii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowe zastosowania pianki do golenia
(Fotolia, Fot: iordani)
d46pio1

1. Skrzypiące drzwi

Jeśli pod ręką nie mamy odpowiedniego środka, wystarczy tylko na zawias nałożyć trochę pianki do golenia. Później dobrze wcieramy ją w środek, a na koniec pozbywamy się nadmiaru. Problem skrzypiących drzwi znika na zawsze!

2. Usuwanie plam z musztardy

d46pio1

Niestety pozbywanie się jakichkolwiek plam z ubrań nie jest łatwą czynnością. Na niektóre uporczywe zabrudzenia są bardzo proste sposoby. Dlatego jeśli twoja koszulka została "ozdobiona" plamą z musztardy, spryskaj ją pianką do golenia i pozostaw na około 3. minut. Następnie wystarczy uprać jak zwykle ubranie.

 (fot. flickr / bark / CC by 2.0)
((fot. flickr / bark / CC by 2.0))

3. Zaparowane lustro

Po relaksującej kąpieli chciałbyś się przejrzeć w lustrze, ale nie możesz? Oczywiście zamglone lustro można potraktować wilgotnym ręcznikiem, ale wtedy musisz się liczyć z widocznymi smugami. Najlepiej jest do tego wykorzystać piankę po goleniu, dzięki czemu o problemie z parą na lustrze bardzo szybko zapomnimy. Wystarczy tylko raz na kilka tygodni powtarzać czynność.

d46pio1

4. Do czyszczenia armatury

Denerwuje cię brudna kabina prysznicowa albo kran z osadem z mydła? Użyj do tego pianki! Wystarczy tylko nałożyć ją na zabrudzoną powierzchnię i porządnie wypolerować, dzięki czemu kran zyskuje nowy blask.

*5. Zmywanie farby *

Jeśli podczas remontu ubrudzisz swoje dłonie farbą, nie musisz koniecznie sięgać po rozpuszczalnik. W większości przypadków wystarczy umyć ręce pod bieżącą wodą z dodatkiem pianki do golenia.

d46pio1

Jak widać pianka do golenia nie tylko może nam posłużyć do samego golenia. Jeśli używasz jej tylko do pozbycia się zarostu, to wiele tracisz. Ten wyjątkowy produkt sprawdzi się również w różnych sytuacjach życiowych.

Zobacz także: Nietypowe zastosowania folii aluminiowej

_ Źródło: polki.p _l

d46pio1

Podziel się opinią

Share
d46pio1
d46pio1
Więcej tematów