Niespodzianka od Nokii i Microsoftu. Windows Phone 7.8 już gotowy

Niespodzianka od Nokii i Microsoftu. Windows Phone 7.8 już gotowy

Niespodzianka od Nokii i Microsoftu. Windows Phone 7.8 już gotowy
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
21.11.2012 11:10

Użytkownicy starszych smartfonów z Windows Phone wiedzą już, że nie dostaną aktualizacji systemu do wersji 8.0. Dedykowany dla ich smartfonów Windows Phone 7.8 pojawić miał się w I kwartale 2013 roku, wygląda jednak na to, że trafi na rynek wcześniej.

Nowe informacje od jednego z szefów Nokii zajmujących się rozwojem oprogramowania w regionie Azji i Pacyfiku sugerują, że Windows Phone 7.8 trafi do smartfonów Nokii wcześniej niż pierwotnie zapowiadany I kwartał 2013 roku.

Aktualizacja pojawić ma się w najbliższych dniach lub tygodniach, a samo oprogramowanie jest już gotowe - wynika ze spotkania deweloperów w Singapurze. Z kolei przecieki pochodzące z Nokia Germany mówią o tym, że WP 7.8 nie będzie ostatnią aktualizacją dla pierwszej generacji smartfonów z Windows Phone.

Użytkownicy smartfonów z systemem Microsoftu mogą liczyć na 18 miesięcy wsparcia programistycznego, licząc od terminu premiery danego urządzenia - wynika z deklaracji Microsoftu. Plotki o pracach nad Windows Phone 7.9 świadczyć mogą o tym, że wsparcie to będzie nawet dłuższe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)