Niesamowity magazyn we Wronkach. Obsługuje go jedna osoba

To jedna z najbardziej ambitnych inwestycji tej dekady. We Wronkach powstał imponujący magazyn. Zbudowany przez firmę Amica, będzie służyć do obsługi klientów w Polsce oraz z za granicą.

Grzegorz Burtan

24.10.2017 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Budowa magazynu wysokiego składowania we Wronkach rozpoczęła się 9 września 2016 roku uroczystym wmurowaniem kamienia węgielnego. Inwestycję podjęto w ramach realizowanej od 2014 roku wieloletniej strategii „Hit 2023”, która zakłada m.in. znaczący wzrost produkcji, rozwój organizacyjny, zwiększenie zatrudnienia oraz usprawnienie systemu dystrybucji produktów do klientów.

– Rozbudowa centrum logistycznego i budowa nowoczesnego magazynu to wynik rozwoju i rosnących potrzeb firmy. W tej chwili sprzedajemy nasze produkty na ponad 55 rynkach zagranicznych i jako tak duża firma musieliśmy znacząco usprawnić logistykę przepływu zróżnicowanej gamy produktów dużego i małego AGD do naszych odbiorców, niezależnie od kraju i kontynentu - mówi Jacek Rutkowski, prezes Grupy Amica. – Ostatecznie zdecydowaliśmy się na budowę bardzo nowoczesnego magazynu, który pozwoli nam na realizację długoterminowych celów rozwoju Grupy, do jakich należy m.in. dalsza dynamiczna ekspansja na rynkach zagranicznych oraz wzmocnienie pozycji w Polsce – podkreśla.

Magazyn Wysokiego Składowania to ogromna konstrukcja o wysokości ponad 46 metrów i powierzchni 6,5 tys. metrów kwadratowych. Znajduje się w nim 26 tys. miejsc paletowych, mogących pomieścić 230 tys. sztuk urządzeń dużego AGD. W pełni zautomatyzowany system sterowania pozwala układać około 1,6 tys. artykułów na godzinę. Co istotne, cały magazyn ma być obsługiwany tylko przez jedną osobę – mówimy o takiej skali automatyzacji.

– Przy tak dużej inwestycji oszczędności będą odczuwalne po latach. Dużo szybciej osiągniemy cel jakim jest usprawnienie logistyki i poprawa jakości naszej pracy. Towar będzie trafiał do naszych klientów przynajmniej o dobę szybciej, a zapas będzie praktycznie w jednym miejscu. Nowa technologia pracy pozwoli też uprościć nasze procesy zarządzania tak dużą ilością produktów i praktycznie natychmiast kierować transport potrzebnych urządzeń AGD na konkretne rynki – charakteryzuje inwestycję dyrektor ds. logistyki, Paweł Pszczółkowski.

Komentarze (36)