Niemcy stworzyli "pastę mocy". Może w przyszłości zastąpić tradycyjne paliwo

Niemcy stworzyli "pastę mocy". Może w przyszłości zastąpić tradycyjne paliwo08.02.2021 11:07
Powerpaste
Powerpaste

Szybsze tankowanie. Dłuższy zasięg. Nowe magazyny energii. Ten wynalazek może kiedyś przyczynić się do rewolucji.

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP Naturalnie.

Wodór jako paliwo, używany jest od lat, dlaczego do dziś nie jest w masowym użyciu? Nie trzeba być ekspertem, by wiedzieć, że stoją za tym koszty. Wodór w postaci gazowej wymaga dostosowania do wysokich norm bezpieczeństwa, co nie jest tanie.

Naukowcy w Instytucie Fraunhofera w Niemczech opracowali możliwość magazynowania wodoru pod postacią pasty, którą nazwano Powerpaste. Stało się to możliwe, dzięki zmianie wodoru w hydrat magnezu, co wpłynęło na dużo bardziej przystępną formę tego surowca. Ponadto pasta może magazynować energię o gęstości dziesięć razy większej niż baterie litowo-jonowe.

347695918298390703

Zanim Powerpaste zostanie odpowiednio "aktywowany”, jest substancją całkowicie bezpieczną, którą bez ryzyka można dowolnie przelewać. Taka forma według twórców jest w stanie zastąpić benzynę w samochodach. Naukowcy mówią o swoistym "banku energii", który skrywa substancja. Wynalazek Niemców ma umożliwić uzyskanie takiego samego lub większego zasięgu w porównaniu do tradycyjnej benzyny.

Twórcy podkreślają, że największym wyzwaniem są obecnie koszty produkcji, które wynikają z zastosowania wysokiej temperatury i wysokiego ciśnienia. W przyszłości kolejnym dodatkowym kosztem byłoby dostosowanie dystrybutorów paliwa na stacjach benzynowych co, jak podkreślają, jest raczej wydatkiem symbolicznym. Czeka nas rewolucja? Wszystko zależy od masowości użycia tego rozwiązania w naszym świecie.

źródło: biznesalert

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)