Niemcy: 1800 euro kary za wysłanie SMS‑a

Niemcy: 1800 euro kary za wysłanie SMS-a

07.03.2009 16:00, aktual.: 17.03.2009 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemiecki sąd skazał obywatela tego państwa na karę 1800 euro grzywny. Powodem takiego wyroku było wysłanie przez mężczyznę SMS-a o treści mogącej urazić jedną z mniejszości narodowych obecnych w kraju naszych zachodnich sąsiadów.

Jak podaje agencja Reutera, niemiecki sąd skazał obywatela tego kraju na karę grzywny w wysokości 180. euro. Powodem takiego wyroku było wysłanie przez mężczyznę (przed meczem Niemcy - Turcja na turnieju piłkarskim Euro 2008) SMS-a o następującej treści: "Czytając tę wiadomość zabijasz jednego Turka". Co więcej, nadawca wiadomości prosił odbiorcę o przesłanie jej do następnych osób. Miało to, jego zdaniem, zapewnić "czystość" turnieju.

Obraz

Prawnik oskarżonego oświadczył, iż pierwotnie wnioskowano o karę więzienia dla nadawcy SMS-a. Sąd ostatecznie przychylił się jednak do prośby obrony i zastosował karę grzywny. Mężczyzna zeznał bowiem, że wiadomość otrzymał i przypadkowo przesłał ją dalej do osoby znajdującej się na pierwszym miejscu swojej listy kontaktów.

Co ciekawe, okazuje się że SMS będący przedmiotem procesu niemieckie władze odkryły zupełnie przypadkowo. Mieszkanie człowieka, do którego został on wysłany, było akurat przeszukiwane przez policję. Funkcjonariusze skonfiskowali m.in. jego telefon komórkowy i odczytali wszystkie informacje znajdujące się w pamięci urządzenia.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)